Степан Куйбіда розповів про зміни в правилах бронювання працівників

Скриншот з відео «Першого Західного»

В уряді готують нову постанову про бронювання персоналу. Вона має узгоджуватись із законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», який набуде чинності 18 травня.

Про що йдеться, в програмі  «Головне за день» на «Першому Західному» розповів директор департаменту економічної політики ЛОВА  Степан Куйбіда.

Він нагадав, що наразі основним документом, який наразі регулює бронювання,  є постанова Кабміну №76. У ній є ряд опцій, і якщо ти відповідаєш трьом з них – ти можеш мати підставу для бронювання, та 50% працівників з числа військовозобов’язаних, які є на підприємстві. Але незабаром постанову дещо змінять.

«Концептуально підхід до бронювання залишиться той самий. Підприємство, що відповідає критеріям, подається на обласну військову адміністрацію, вона – на Генштаб, той на Мінекономіку  і ти – заброньований. Або ж ти подаєшся зразу до міністерства, але в окремих випадках. Але тепер буде діджиталізація. Тобто, попри використання «електронних кабінетів», які будуть запропоновані після 18 травня, так само пропонується це подавати через «Дію», – зазначає посадовець.

При цьому працівнику, за його словами, все одному треба буде пройти звірку даних в ТЦК і СП. Але, тепер, щоб уникнути непорозумінь під час уточнення інформації, йому дадуть додатковий час.

 «Якщо підприємство за критеріями буде підходити під бронювання, то воно працівника бронює і цей працівник, навіть якщо він не звірився з ТЦК і СП, має місяць часу для того, щоб звіритись. Якщо все закінчується позитивно, термін стає пів року. Якщо не звіряєшся, тоді, друже, вибачай», – зазначає Степан Куйбіда.

оренда квартири Львів

Новини