Столтенберг: НАТО потрібно швидше розширювати свою оборонну примисловість

Фото: N-tv

Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг вважає, що в разі перемоги Росії в Україні російська агресія може поширитися на інші країни, тож членам НАТО потрібно активно готуватись до можливої конфронтації.

Про це Столтенберг заявив в інтерв’ю Welt am Sonntag, якого цитує портал n-tv, пише «Європейська правда».

Генсек НАТО висловив думку, що Альянс повинен «підготуватися до конфронтації (з Росією), яка може тривати десятиліттями», а тому його членам потрібно швидше розширювати свою оборонну промисловість.

«Якщо Путін переможе в Україні, немає жодних гарантій, що російська агресія не пошириться на інші країни», – попередив він.

Для стримування російської агресії, на думку Столтенберга, потрібно й далі підтримувати Україну та інвестувати у військовий потенціал НАТО, позаяк Росія вже готує свою економіку до тривалої війни.

«Нам потрібно швидше відновити і розширити нашу промислову базу, щоб ми могли збільшити поставки в Україну і поповнити наші власні запаси. Це означає перехід від повільного виробництва в мирний час до швидкого виробництва, як це необхідно під час конфлікту», – пояснив генсек.

Нагадаємо, низка європейських країн НАТО протягом останніх тижнів також попереджала про ризик агресії РФ у найближчому майбутньому.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив у січні, що Альянс повинен готуватися до нападу Росії на країну НАТО протягом 5-8 років.

Головнокомандувач Збройних сил Швеції Мікаель Бюден та міністр цивільної оборони Карл-Оскар Болін заявили, що усі громадяни країни мають бути готовими до війни.

А головнокомандувач Збройних сил Норвегії закликав не гаяти «вікно можливостей» на підготовку до потенційного прямого протистояння Росії, тому що цей час може скінчитись вже за кілька років.

оренда квартири Львів

Новини