Столтенберг: Не можна допустити залежності від Китаю, як це було з нафтою і газом з РФ

Фото: N-tv

Захід не має допустити потрапляння у залежність від китайських ресурсів, як це раніше було з російськими нафтою та газом. Також Китай має припинити підтримку РФ у війні проти України, якщо хоче мати хороші відносини із Заходом.

Про це заявив генсекретар НАТО Єнс Столтенберг під час візиту до Берліна, повідомляє  Reuters, пише Українська правда.

Столтенберг каже, що Росія критично потребує підтримки Китаю, який підживлює її військово-промисловий комплекс, надаючи високотехнологічні товари, зокрема, напівпровідники.

«Минулого року Росія імпортувала з Китаю 90% своєї мікроелектроніки, яка використовується для виробництва ракет, танків і літаків. Китай також працює над тим, щоб надати Росії покращені супутникові можливості і знімки».

Він також нагадав, що Китай заявляв про бажання мати хороші відносини із Заходом.

За словами Столтенберга неможливо «мати і те, і інше»: підживлювати російську війну і мати хороші стосунки з Заходом.

Генсек НАТО також застеріг західних союзників від потрапляння в таку ж залежність від Китаю, як і від Росії.

«У минулому ми зробили помилку, потрапивши в залежність від російських нафти і газу. Ми не повинні повторити цю помилку з Китаєм. Залежність від його грошей, сировини, технологій робить нас вразливими», – підкреслив Столтенберг.

Раніше посол США при НАТО Джуліанна Сміт звинуватила Китай у допомозі Росії досягти військових цілей в Україні, оскільки Пекін продовжує продавати такі товари, як технології безпілотників або порохові компоненти.

Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен розкритикував Китай за підтримку оборонної промисловості Росії, заявивши, що Пекін наразі є основним постачальником критично важливих компонентів для загарбницької війни, яку РФ веде проти України.

оренда квартири Львів

Новини