Німеччина дозволила Польщі передати МіГ-29 Україні

Фото: PAP

Берлін хоче вже цього четверга вирішити, чи погодиться він надати дозвіл Польщі, аби та передала винищувачі радянського виробництва МіГ-29 із запасів Східної Німеччини Україні. Згодом стало відомо, що уряд у Берліні погодив заявку Польщі на передачу винищувачів.

Про звернення Польщі повідомляло німецьке агентство DPA з посиланням на відповідну заяву глави Міноборони Німеччини Бориса Пісторіуса, пише «Європейська правда».

«Уряд Німеччини хоче вирішити цього четверга, чи дасть він згоду Польщі на поставку винищувачів МіГ-29 радянського виробництва в Україну, заявив міністр оборони Борис Пісторіус», – йдеться у повідомленні агентства.

Цю заяву міністр зробив в кулуарах візиту до німецьких солдатів у Малі, стверджує агентство.

Йдеться про винищувачі МіГ-29 зі старих запасів Німецької демократичної республіки, які Німеччина колись продала Польщі. Країна звернулася з проханням надати дозвіл на передачу літаків Україні.

У березні Польща оголосила про передачу Україні винищувачів МіГ-29 радянського виробництва для підтримки країни в боротьбі з російською агресією. Частину літаків вже передали Україні, однак серед них, зазначають німецькі ЗМІ, не було жодного борта з колишніх запасів Східної Німеччини.

Оновлено. Уряд у Берліні погодив заявку Польщі на передачу винищувачів МіГ-29 з запасів Східної Німеччини Україні, про це стало відомо виданню Spiegel з власних урядових джерел.

Видання не уточнює, якої кількості літаків стосується німецький дозвіл.

Раніше інше видання Sueddeutsche Zeitung повідомило, що йдеться про 5 винищувачів МіГ-29.

У 2002 році Німеччина продала Польщі 23 винищувачі МіГ-29, які Бундесвер отримав у спадок від армії Німецької демократичної республіки

Радник президента Польщі Анджея Дуди з питань безпеки Яцек Сівера заявив наприкінці березня, що на озброєнні польських ВПС і сьогодні залишається близько десятка таких літаків.

Як правило, контракти на продаж військової техніки з Німеччини передбачають, що німецький уряд повинен дати згоду на можливу передачу третій стороні.

Минулого тижня президент Польщі Дуда заявив, що його країна вже поставила Україні вісім винищувачів МіГ-29.

оренда квартири Львів

Новини