Студенти «Львівської Політехніки» досі мешкають у гуртожитках без вікон

Фото: "Львівська Політехніка"

Сплять в одязі під кількома ковдрами. Обігрівачі – за розкіш, бо не витримає електромережа. В гуртожитках «Львівської Політехніки», які постраждали від ракетного удару в ніч на 6 липня, за три місяці не відновили вікна.  Допомогти з цим взялась міжнародна організація з міграції за донорські кошти. Але перший дедлайн, який озвучували в адміністрації вишу – 30 вересня, минув. А замість шибок – досі плівка.

Журналісти програми «ОЧІ» на «Першому Західному» дізнавались скільки ще студентам чекати.

Назар та Іван мешкають у 4-му гуртожитку «Львівської Політехніки». Він – один із двох, які найбільше постраждали від вибухової хвилі. Замість скла в їхній кімнаті натягнута плівка. Та й вона не міцна.

«Ця плівка відривається. На Божому слові тримається. Тут ще така шпаринка, туди задуває… і буває протяг туди в двері і воно продуває просто до кісток. От в мене один светр, другий, футболка. Я батькам не говорив, що холодно, щоб мама на переживала», говорить студент Іван Семків.

Російську атаку Аліна пережила у своїй кімнаті. Каже, що добре, що спала в інший бік від вікон. Штори врятували її від уламків.

«Чай вистигає за 6 хвилин. Але тут тепліше, в порівнянні з іншими, тому, що тут забито фанерою. Обіцяли щось зробити за два тижні, потім – до 30 вересня. А зараз – на п’ятницю або вівторок», розповідає студентка-другокурсниця Аліна Верещак.

Аліна Верещак, скриншот з відео «Першого  Західного»  

Загалом у студмістечку «Львівської Політехніки» пошкоджені майже півтори тисячі вікон. І левова частка, понад 800, вибиті у двох гуртожитках: №4 і №10. Загалом постраждали 11 гуртожитків вишу.

В перші дні після обстрілу в Політехніці навіть кинули клич про збір коштів. Накопичили понад 150 тисяч гривень. Доклались ще благочинці і встановили 300 вікон. Але це – крапля в морі, адже потрібна сума – у сотню разів більша.

Скриншот з відео «Першого  Західного»  

Тож за відновлення гуртожитків взялась Міжнародна організація з міграції. Так довго через бюрократію – відповідають в дирекції студмістечка.

«Затягнулись узгодження кошторисів. Відповідно затягнувся термін проведення тендерної закупівлі. МОМ самостійно в таких випадках проводить тендер і «Львівська Політехніка» не була дотична. Вікна виготовляються в Україні на заводі в Чернівцях. Тому перша партія вікон на 10-ий гуртожиток надійде в п’ятницю. На 4-ий гуртожиток – у вівторок», – говорить заступник директора студмістечка «Львівської Політехніки» Богдан Поліщук.

Аби виконати всі роботи, переможці тендеру мають чотири тижні. Відновлення двох гуртожитків обійдеться приблизно у 12 мільйонів гривень. А поки мешканці живуть без вікон, опалення у їхніх кімнатах увімкнуть достроково.

оренда квартири Львів

Новини