Суд Берліна дозволив українські прапори 8 і 9 травня – ЗМІ

Фото: Konkurent.ua

Берлінський адміністративний суд зняв заборону на показ українських прапорів на радянських меморіалах у районах Трептов, Тіргартен та Шенхольцер-Хайде, яку раніше оголосила поліція столиці Німеччини.

Про це берлінському мовнику rbb повідомила українська організація «Віче», яка оскаржила заборону, повідомляє «Європейська правда».

У рішенні суду, яке є в розпорядженні rbb, йдеться про те, що рішення берлінської поліції про заборону прапорів Росії та України є «очевидно незаконним», й вона не надала «жодних доказів того, що громадська безпека перебуває під загрозою».

Адвокат «Віче» Патрік Хайнеманн у коментарі rbb наголосив, що адміністративний суд Берліна підтвердив правову позицію української громади.

«Заборона на українські прапори є – за словами суду – очевидно незаконною. Той, хто користується своїм основним правом публічно заявити про підтримку українського народу та його історичних жертв у перемозі над націонал-соціалізмом, не становить загрози для громадської безпеки», – пояснив він.

Берлінська поліція ще може оскаржити рішення Адміністративного суду у Вищому адміністративному суді землі Берлін-Бранденбург.

У п’ятницю стало відомо, берлінська поліція заборонила 8 і 9 травня вивішувати біля радянських пам’ятників як російські, так і українські прапори, а також вмикати маршову музику, щоб забезпечити «гідне вшанування пам’яті загиблих воїнів тодішньої радянської армії». Поліція також заборонила «вигуки, які, зважаючи на поточну ситуацію, можуть виправдовувати, прославляти або звеличувати війну в Україні».

Рішення суду стосується лише українських прапорів і військової музики – російські залишаються під забороною.

Подібна заборона на прапори вже існувала минулого року. Тоді вона викликала багато критики з українського боку, зокрема від тодішнього посла України в Німеччині Андрія Мельника.

оренда квартири Львів

Новини