Суд повернув Львівській обласній раді Будинок вчених

Фото: Вікіпедія

Одне із семи чудес Львова. Проєкт віденських архітекторів  «Фельнер і Гельмер». Будинок вчених повернули в комунальну власність Львівської облради. Приміщення площею понад 3200 кв.м  розташоване у центрі Львова раніше передали у приватні руки, а саме Львівській обласній організації профспілки працівників освіти і науки України. Зробила це Галицька райадміністрація Львівської міської ради.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Будинок вчених, що розташований на вулиці Листопадового чину, 6, належить до списку пам’яток, що не підлягають приватизації. До того ж будівлю нині використовують з метою отримання прибутку, що суперечить поняттю неприбуткової організації.

«Було рішення обласної ради про включення вказаного приміщення до комунальної власності Львівської обласної ради. Це рішення було чинне, не скасоване і будь-яких правових підстав, щоб передавати його у приватну власність, не було», – пояснює прокурорка Галицької окружної прокуратури міста Львова Інна Котовська.

Тож згідно з рішенням Господарського суду, «Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки повинна повернути пам’ятку архітектури її законному власнику» – Львівській обласній раді. Рішення може бути оскаржене в Апеляційному суді впродовж 20 днів.

Будівля Будинку вчених була збудована у 1898 році за проєктом бюро Фердинанда Фельнера та Германа Гельмера.  З 1918 року приміщення використовувалося як міське казино. Це одна з найяскравіших необарокових архітектурних пам’яток Львова.  23 вересня 2008 року він внесений до переліку памʼяток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.

оренда квартири Львів

Новини