Суд прийняв перші ухвали щодо мобілізації засуджених

Фото: Хмельницький міськрайонний суд

У вівторок, 21 травня, Хмельницький міськрайонний суд звільнив від покарання перших двох ув’язнених, для проходження військової служби  – ще 50 подібних справ чекають на розгляд

Про це повідомляє пресслужба суду.

Зокрема, сьогодні надійшло два подання з «Хмельницького слідчого ізолятора». Вони розглядалися у відкритому дистанційному судовому засіданні в режимі відео конференції. Обидвоє засуджених виявили бажання проходити військову службу за контрактом.

Добровольці – чоловіки 2000-го та 1981 років народження, є мешканцями сіл Хмельницького та Красилівського районів Хмельницької області. Обидва були засуджені, зокрема, за крадіжки згідно з ст.185 КК України перед війною, у жовтні та листопаді 2022 року, відповідно на 4 роки і 9 місяців та на 5 років і 5 місяців.

У тексті ухвал йдеться також про те, що чоловіки придатні до військової служби за станом здоров’я, пройшли професійно-психологічний відбір, мають достатній рівень фізичної підготовки для виконання покладених на них тепер обов’язків.

Клопотання кожного засудженого підтримали прокурор та представник слідчого ізолятора. Ці клопотання суд задовольнив та зобов’язав «Хмельницький слідчий ізолятор» невідкладно, але не пізніше 24 годин після набрання ухвал законної сили, умовно-достроково звільнити чоловіків від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом, їх передачі до підрозділів Національної гвардії України.

Суд також постановив встановити над чоловіками адміністративний нагляд терміном на один рік, але не довше ніж до їх звільнення з військової служби. Такий нагляд будуть здійснювати командири військової частини, у яких ті проходитимуть військову службу за контрактом. Серед обмежень – заборона перебувати поза межами місця дислокації військової частини та виїжджати в особистих справах без дозволу командира.

Попри те, що кожна з ухвал підлягає негайному виконанню, на них може бути подана скарга до Хмельницького апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення.

Сьогодні також Хмельницький міськрайонний суд проводить розгляд у відкритих дистанційних судових засіданнях ще 50 подань про умовно-дострокове звільнення засуджених від відбування покарання для проходження військової служби.

оренда квартири Львів

Новини