Суддю Богдана Львова відрахували зі штату Верховного Суду

Фото: УНІАН

Заступника голови Верховного Суду та очільника Касаційного господарського суду Богдана Львова, який є власником російського паспорта, відрахували зі штату Суду.

Про це повідомляє пресслужба Верховного Суду

«Конституція України визначає, що повноваження судді припиняються у разі припинення громадянства України або набуття суддею громадянства іншої держави. За таких обставин здійснити відрахування зі штату суду відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» має голова суду.

Тож відповідно до положень Основного Закону України та профільного закону про судоустрій Голова Верховного Суду Всеволод Князєв видав наказ про відрахування з 5.10.2022 Львова Богдана Юрійовича зі штату Верховного Суду на підставі інформації Служби безпеки України, у якій Служба безпеки України підтвердила наявність у Львова Б. Ю. громадянства Російської Федерації за даними реєстрів РФ.»

Всеволод Князєв зазначив, що це безпрецедентне рішення для судової системи, адже зазначені положення Конституції та Закону застосовуються вперше. І хоча Богдан Львов заперечує наявність у нього паспорта РФ, однак його дії і сама ситуація вже серйозно шкодять авторитету Верховного Суду, спричиняють недовіру суспільства до рішень Верховного Суду.

Окрім того, Богдан Львов не позбавлений права довести відсутність у нього громадянства РФ.

«Впевнений, що Верховний Суд гідно подолає цю кризу, адже довіра до суду та судової системи – це те, заради чого кожного дня працюють судді ВС».

оренда квартири Львів

Новини