Світ має змусити РФ до справедливого миру і шлях до цього має початися уже в червні – Зеленський

Фото: ОП

Світова більшість повинна примусити Росію до справедливого миру і шлях до цього може початися уже у червні.

Про це у своєму вечірньому зверненні повідомив президент Володимир Зеленський.

«Продовжуємо готувати на червень перший, інавгураційний Саміт миру, і наша команда зараз, а разом із нею й команди ключових партнерів працюють, щоб Саміт став справді глобальним. Точно можемо сказати: усі континенти будуть представлені – різні частини світу, різні погляди на глобальний розвиток. Але всі вони об’єднані однаковим визнанням того, що Статут ООН та базові міжнародні конвенції є обов’язковими документами для кожної держави світу, зокрема й такої, як Росія, де царює божевілля. Світова більшість повинна примусити Росію до миру та може це зробити. Саме в червні може початися шлях до справедливого миру.»

Зеленський також розповів, що наступного тижня буде досить багато міжнародної комунікації – і публічної, і непублічної. Зокрема із Євросоюзом. За його словами, Україна виконала всі необхідні умови для реального початку перемовин щодо вступу, і тепер свої зобов’язання має виконати сторона Євросоюзу.

Також Україна готується до саміту НАТО, який відбудеться цього літа.

«Потрібен сильний політичний сигнал – Альянс не має боятися власної сили та ховатися від власних основ. Кожна країна, яка поділяє спільні цінності й готова реально їх захищати, заслуговує на запрошення в Альянс.»

оренда квартири Львів

Новини