Світовий банк схвалив створення посередницького фонду для підтримки України

Фото: Голос Америки

Виконавча рада Світового банку схвалила створення фінансового посередницького фонду (FIF) для підтримки України. Очікується, що перші внески до фонду надійдуть від США, Канади та Японії.

Про це повідомили три джерела, знайомі з рішенням, пише Голос Америки.

Єдине заперечення проти голосування надійшло від Росії, повідомили два джерела, знайомі із голосуванням.

Фонд, який керуватиметься Світовим банком, допоможе виконати обіцянку, дану лідерами G7, про надання Україні до 50 мільярдів доларів додаткового фінансування до кінця року, оскільки вона продовжує відбивати російське вторгнення, яке почалося понад два роки тому, повідомили джерела.

Точні суми внесків від США, Японії та Канади все ще визначаються, але всі вони будуть забезпечені відсотками із заморожених російських суверенних активів, повідомило джерело.

Голосування у Світовому банку відбулося наступного дня після того, як представники країн Європейського Союзу домовилися надати Україні до 35 мільярдів євро (38,3 мільярда доларів) у рамках частки блоку у великій запланованій позиці від країн G7, яка також підтримується доходами від заморожених активів російського Центрального банку, йдеться у заяві Ради ЄС.

Джош Ліпскі, старший директор Центру геоекономіки Атлантичної ради, сказав, що ці два рішення дозволять країнам G7 значно збільшити фінансування України та виконати обіцянки, дані на саміті лідерів G7 у червні.

«Це колосальна сума грошей, – сказав він, зазначивши, що військові витрати України у 2023 році становили близько 80–90 мільярдів доларів. – Це реальні ресурси, які можуть змінити ситуацію на місцях».

Міністерство фінансів США та Білий дім відмовилися від коментарів. Влада Японії та Канади також поки не прокоментувала повідомлення.

Президент Світового банку Аджай Банга заявив агентству Reuters у травні, що він «безумовно» відкритий для ідеї управління фондом, який контролюватиме кредит країн G7 для України, який підтримують доходи від заморожених російських суверенних активів – принаймні для невійськових цілей.

Активи були заморожені невдовзі після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну у лютому 2022 року.

У травні Банг сказав, що Світовий банк має великий досвід управління аналогічними фондами невійськових донорів, включаючи один такий проєкт для Афганістану. Він зазначив, що можна відтворити цей досвід для української позики.

Новий фонд дозволить країнам, які не входять до складу ЄС, брати участь у ширшій кредитній ініціативі.

У червні країни G7 та ЄС оголосили про надання Україні позики у розмірі 50 мільярдів доларів, яка обслуговуватиметься за рахунок прибутку, отриманого від російських активів, заморожених на Заході.

Понад дві третини цих активів, близько 210 мільярдів євро, перебувають у 27 країнах ЄС, і більшість із них утримуються депозитарієм Euroclear у Бельгії.

оренда квартири Львів

Новини