Святкування за певним календарем – це традиція. І це те, що піддається змінам – релігієзнавчиня

Фото: molbuk

Завтра, першого вересня Православна церква України та Українська греко-католицька церква переходять на новий календар. Замість юліанського українці тепер житимуть за новоюліанським. Це означає, що всі неперехідні свята відзначатимемо за новоюліанським стилем – на 13 днів раніше.

Це ніяк не впливає на основи віросповідання, тому українці перейдуть на новий календар швидко. У цьому впевнена релігієзнавчиня, доктор філософських наук, професорка Людмила Філіпович.

Про це вона розповіла в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному».

«Це давня історія. І українці деякі на заході України, православні жили вже за новим календарем ще в 20-х роках. Процес абсолютно нормальний, природний. Просто люди звикли до старого. Але через пару років ми вже будемо відзначати Різдво 25 грудня. Це традиція. Це те, що піддається змінам. Це ніяк не рухає основи віросповідання і не впливає на глибину чи чистоту віри. Тому я переконана, що українці зрозуміють необхідність бути разом з Європою. Якщо вже заявили про економічну, соціальну у та політичну інтеграцію, то пора вже заявити і про інтеграцію в духовній сфері», – вважає Людмила Філіпович.

Нагадаємо, основні свята відзначатимуть за таким календарем:

  •     8 вересня –  свято Різдва Пресвятої Богородиці;
  •     14 вересня – Воздвиження Хреста Господнього;
  •     1 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці;
  •     З 15 листопада по 24 грудня триватиме Різдвяний піст, а Різдво Христове – 25 грудня;
  •     Великий піст в 2024 році триватиме з 18 березня по 4 травня;
  •     Великдень 2024 – 5 травня.
оренда квартири Львів

Новини