Святий Ян з Дуклі повернувся до Бернардинського дворика у Львові

Скриншот з відео «Першого Західного»

Відреставровану скульптуру Святого Яна з Дуклі повернули до Бернардинського дворика, що у Львові. Статую розташували на куполі ротонди. Саму ж споруду продовжують відновлювати.

Про це йшлося в програмі  «ОЧІ» на «Першому Західному».

Перед реставрацією Святого Яна з Дуклі з Бернардинського дворика була сильно пошкоджена. Відтак, на початку повномасштабної війни статую зняли з купола ротонди та перевезли в майстерню. Там фахівці виявили, що фігура спершу була позолоченою. Відтак, майстри вирішили її не лише відновити, але й вкрити тонким шаром спеціальної позолоти. Кошти на реставрацію скульптури надали поляки.

Фахівчиня з питань збереження архітектурної спадщини Лілія Онищенко каже, що Ян з Дуклі має для Львова неабияке значення. Чернець жив у місті Лева у 15 столітті, навчався в Кракові, а його історія оповита різноманітними легендами.

«Це український Святий, який канонізований Папою Римським Яном Павлом ІІ. Є легенда, що він охоронив в свій час Львів. То маємо надію, що і цього разу також збереже», – говорить Лілія Онищенко.

Що стосується ротонди, на якій розташовано скульптуру Яна з Дуклі, то її продовжують реставрувати. Споруда датована ще 18 століттям, уже посвітліла. Також на ній змінено деякі елементи мідного даху. А коли потепліє – відновлюватимуть і розписи всередині ротонди. Усі роботи мають завершити до червня цього року.

оренда квартири Львів

Новини