Ситуація складна, працюємо над розширенням плацдарму – Гуменюк про лівий берег Дніпра

Фото: Радіо Свобода

Загальне угруповання російсько-окупаційних військ на лівому березі Дніпра в Херсонській і Запорізькій областях оцінюється у понад 70 тисяч особового складу.

Про це розповіла керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України полковник Наталія Гуменюк в ефірі національного телемарафону 2 лютого, пише Українська правда.

«Вони постійно змінюються і в кількісному, і в якісному складі. Тому що, потерпаючи від невдалих штурмових дій, вони втрачають у кожній штурмовій групі до 70% особового складу. Отже і підрозділи змушені постійно маневрувати і перекидатися на різні напрямки. Зараз загальне угруповання ворога на лівому березі (Херсонщина, Запоріжжя) оцінюється в понад 70 тисяч особового складу і сотні одиниць озброєння та техніки.

Але не всі вони зосереджені безпосередньо вздовж лінії фронту, а й знаходяться у більш глибоких тилах, звідки підтягуються як додатковий ресурс».

Щодо ситуації на лівобережжі Дніпра, Гуменюк зазначила, що обстановка там дуже складна, зокрема у тому, що динаміка ворожих штурмів виснажує.

«Якщо позаминулої доби це було тільки три спроби штурмових дій, то минулої вони активізувалися до 13 таких спроб. Але все ж таки залишається сталою традиція невикористання (ворогом) бронетехніки. Вони намагаються її зекономити до тих моментів, коли з нашого боку буде потужніша робота.

Вони усвідомлюють, що той період часу, який ми вже утримуємо ці плацдарми і працюємо над їх розширенням, очевидно, спрямований на їх подальше укріплення і наше просування. Вони намагаються нам перешкоджати в цьому, а ми робимо свою роботу».

оренда квартири Львів

Новини