Ситуація зі звільненням Донбасу складніша, ніж із Кримом – Зеленський

Фото: ОП

Ситуація зі звільненням Донбасу складніша, ніж із Кримом, тому що після окупації у 2014 році місцеве населення воювали на боці окупантів.

Про це заявив президент Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання про те, як після деокупації Донбасу та Криму держава планує ментально повертати людей, котрі тривалий час проживають на тимчасово окупованих Росією територіях.

Під час робочої поїздки на Миколаївщину президент зустрівся зі студентами трьох миколаївських закладів вищої освіти: університету кораблебудування імені адмірала Макарова, аграрного університету та Чорноморського університету імені Петра Могили.

«Крим дуже чекає на повернення, і Донбас також чекає. Але буде надзвичайно складно, бо велика частина цієї території була окупована й максимально мілітаризована. Люди йшли на контактну лінію, а потім на повномасштабну війну проти нас», – зазначив президент.

Зеленський наголосив, що для України сьогодні головне – зберегти наявну цілісність усередині, яка є унікальним досвідом об’єднання країни.

«Все інше обов’язково повернеться. Для якоїсь території потрібен час. Потрібен час для людей, нове покоління, велика робота, довгий шлях. Але нам треба зберегти це ядро, тому що це – ядро України сьогодні», – переконаний він.

оренда квартири Львів

Новини