Тайвань допомагатиме лікувати львів’ян з опіками

Фото: ЛМР

Домовленість на майже 2 мільйони доларів. Саме стільки має інвестувати уряд Тайваню у лікування опіків в Україні. Аби реалізувати об’єкт у нашому місті, Перше медичне об’єднання Львова Львова та Християнська медична асоціація підписали Меморандум.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

«Опіки» – це всеукраїнський проєкт, який розпочнеться із львівських лікарень. Завдяки йому місцеві медики отримають змогу навчатися і їхати на стажування за кордон та обмінюватися досвідом з іноземними колегами.

«Ми хочемо змінювати опікову систему, оскільки з опіками в нас катастрофа. Якщо пацієнт отримує більш, як 50% опіків, вірогідність виживання – менше, ніж 20%. Це вносить Україну в 5 найгірших країн світу по опіках. Особливо під час війни ми мусимо це змінювати», – пояснює Президент Християнської медичної асоціації Рудольф Мигович.

Кошти для цього проєкту надають різні країни. А допомогу від Тайваню витратять, щоб придбати штучну шкіру, сантиметр якої коштує приблизно 250 гривень.

«Опікова хвороба є надважкою і потребує надто багато зусиль, щоб з нею справитись. Витрати матеріалів на це йде надзвичайно багато тому, що щоденні перев’язки, робота із шкірою. В нас зараз створюються умови, щоб це були капсульні палати, відділення спеціальної реанімації для цих пацієнтів. Тому велика подяка всім, хто нам допомагає», – розповідає гендиректор Першого медоб’єднання Львова Олег Самчук.

Щороку в Україні 12 тисяч дітей і тисячі дорослих отримують опіки. Чверть з них – важкі і надважкі. У дорослих 80% – це опіки полум’ям, у дітей 70% – кип’ятком. У час війни ситуація погіршується і обтяжується мінно-вибуховими травмами.

оренда квартири Львів

Новини