«Талліннська декларація»: 9 країн Європи пообіцяли безпрецедентну військову допомогу Україні

Фото ілюстративне: Україна молода

Міністри оборони й представники міністерств оборони дев’яти країн Європи під час зустрічі в четвер підписали «Талліннську декларацію», де міститься зобов’язання подальшої військової допомоги Україні на тлі її війни з РФ.

Декларацію підписали міністри оборони Великої Британії Естонії, Латвії, Литви та Польщі, а також представники Данії, Нідерландів, Словаччини та Чехії, повідомляє «Європейська правда».

У документі підписанти засуджують «атаки Росії, спрямовані на тероризування українського народу, зокрема навмисні атаки на цивільне населення та цивільну інфраструктуру, які можуть становити воєнні злочини».

«Разом ми продовжимо підтримувати Україну в її переході від опору до вигнання російських військ з української землі. Об’єднуючи зусилля членів і партнерів Альянсу, ми гарантуємо, що глобальна військова підтримка буде максимально стратегічною і скоординованою», – йдеться в декларації.

Підписанти документа зазначають, що новий рівень підтримки України вимагає надання танків, протиповітряної і протиракетної оборони, які діють разом з дивізійними артилерійськими групами, і «подальшим глибоким високоточним вогнем, що дозволяє цілеспрямовано уражати російські логістичні і командні вузли на окупованій території».

«Тому ми зобов’язуємося спільно продовжувати надавати безпрецедентну допомогу, зокрема основні бойові танки, важку артилерію, засоби протиповітряної оборони, боєприпаси та бойові машини піхоти для оборони України», – підкреслюють підписанти «Талліннської декларації».

Також вони закликали інших членів Північноатлантичного Альянсу і партнерів «наслідувати свій приклад і якнайшвидше надати свої власні заплановані пакети підтримки задля забезпечення перемоги України на полі бою у 2023 році».

Нагадаємо, що раніше окремі учасники «Талліннської декларації» вже оголосили про свої пакети військової допомоги Україні. Данія передасть Україні 19 самохідних артилерійських установок Caesar; Естонія та Литва анонсували рекордні пакети допомоги; а Британія, серед іншог, передасть Україні 600 ракет Brimstone.

Додаткові оголошення військової допомоги очікуються на засіданні Контактної групи з питань оборони України, яке відбудеться в п’ятницю на американській авіабазі «Рамштайн» у Німеччині.

Новини