Тариф на електроенергію для населення цієї зими не зміниться – Шмигаль

Фото: КМУ

Кабінет міністрів цієї зими не планує збільшувати тариф на електроенергію для населення.

На цьому наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні 30 січня, повідомляє урядовий портал.

«Тариф був і залишається 2 гривні 64 копійки за кВт/год. Загалом цієї зими Уряд не планує зміни жодних тарифів для населення», – підкреслив прем’єр-міністр.

Як зауважив очільник Уряду, після того як минулої зими 50% енергосистеми було вражено ворожими ракетами й дронами, Україна провела масштабні ремонти й додали в енергетику 2,2 ГВт потужності. Сьогодні в жодному регіоні обмежень та відключень немає і не планується.

Також, за словами Прем’єр-міністра, було збільшено до 1,7 ГВт можливості України імпорту електроенергії завдяки повній синхронізації із мережею ENTSO-E.

«Попри постійні атаки, які продовжуються і цієї зими, ракетами та шахедами на об’єкти української енергетики, особливо на Сході України, в наших домівках є світло, і це насамперед заслуга наших енергетиків. Вдячні їм за цю щоденну, важку, небезпечну роботу», – відзначив очільник Уряду.

Шмигаль подякував і міжнародним партнерам, які всебічно допомагали коштами, технікою та обладнанням. За його словами, лише за минулий рік Україна отримала вантажі з 35 країн.

«У Фонді підтримки енергетики України зібрали наявних та анонсованих внесків на понад 400 млн євро. Допомога надходить і зараз. USAID нещодавно передало «Укренерго» два високовольтні автотрансформатори, які вже працюють та підсилюють нашу енергетичну стійкість. Загалом плануємо отримати 16 таких трансформаторів», – зазначив прем’єр.

Ще один проект, який реалізується спільно з USAID, – це облаштування газотурбінних установок для децентралізації енергосистеми. За словами прем’єра, буде закуплена 91 установка для 32 міст. Одна вже успішно працює на Хмельниччині: «Все це зробить нашу енергосистему ще більш стійкою та менш уразливою до атак ворога».

Глава Уряду підкреслив, що основою нашої енергетики була і буде атомна генерація. Україна має амбітні проекти її розвитку спільно з американською компанією Westinghouse.

«Мова йде про будівництво двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС за новітніми технологіями. Проект довгостроковий, але вкрай необхідний для енергонезалежності нашої держави», – наголосив Шмигаль.

оренда квартири Львів

Новини