Технічно НАТО може без проблем «закрити» небо над заходом України, але це політичне питання – військовий експерт

Фото: finbalance

НАТО може закрити небо над заходом України. Зокрема, члени Північноатлантичного альянсу можуть посилити українську ППО на заході країни зі своїх територій. Про це написало німецьке видання Bild. Видання пише, що у Польщі розглядають ідею створення коаліції для розширення ППО на заході України, проте конкретних рішень щодо цього поки немає.

Про те, наскільки реально втілити таку ідею – в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів військовий експерт Іван Ступак.

«Все можливо. Технічно  я не бачу причин, щоб це не можна було реалізувати. Взагалі. Як на мене, найкращим варіантом було би, щоб на поляків не вішати всю відповідальність за західні кордони України. Це можна було б розділити між Естонією, Литвою, Латвією, Польщею. Щоб вони вибрали собі сегменти – частини кордону, які будуть контролювати.

За моїми припущеннями, до Львова системами Patriot можна дотягнутись  доволі легко. Але знову – питання політичне. Це навіть не військове, не технічне, це питання політичне. Є в західній Європі багато політиків, але дуже мало лідерів, які готові брати на себе відповідальність за непопулярні рішення», – вважає Іван Ступак.

оренда квартири Львів

Новини