Тему виїзду студентів за кордон будемо піднімати на наступному засіданні – нардеп Михайло Цимбалюк

Фото: slovoidilo

Українським студентам, які навчаються за кордоном, з 15 вересня заборонили виїжджати з України. Внаслідок цього на минулому тижні на контрольно-пропускному пункті «Шегині» на Львівщині відбулась акція протесту студентів, які вважають, що заборона є порушенням їхніх прав. Народні депутати мають намір розібратись з цим питанням.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів народний депутат України Михайло Цимбалюк.

За його словами, на черговому пленарному засіданні Верховної Ради народні обранці будуть піднімати цю тему. 

«Я, як правник, не розумію підстав. Те, що є якийсь нормативний документ, розпорядження чи наказ Держприкордонслужби чи Митної служби – це правовий нігілізм. Мені видається, що це проблема правоохоронних органів. Якщо є мотивація, що є багато зловживань, чи є підроблені документи щодо виїзду – це одна справа. Але інша, що законом це не заборонено», – зазначає нардеп.

На його думку, Кабмін мав би просто внести зміни в чинну Постанову і все врегулювати. Якщо це не вдасться зробити, то, за його словами, «доведеться все вирішувати в законодавчому руслі».

«Склалась така ситуація, що Україна на міжнародній арені виглядає державою з не зовсім внормованим законодавством. В європейській спільноті це рішення сприймають з подивом. Тому слід у цьому питанні поставити крапки над «і». Я не виключаю, що є невеликий відсоток тих громадян, які користуються підробленими документами. Але це справа правоохоронних органів – нехай доводять. І до речі, презумпцію невинуватості ніхто не скасовував», – додав Михайло Цимбалюк.

Новини