Терапія гольфом. Як у Львові лікують військових з ампутаціями ніг

Фото: mykyivregion.com.ua

Реабілітація гольфом. Військові з ампутаціями вже 4 місяці займаються цим новим для себе видом спорту. Спочатку це було задля розваги, а за декілька тренувань з’явилась велика мета – участь в міжнародних змаганнях.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

«Перша думка про гольф була: просто піти і клюшкою помахати», – розповідає закарпатець Костя Кашула.

Раз на тиждень разом з колегами Superhumans Center вони вчаться грати в гольф. Хоча раніше бачили його лише  в кіно.

«Раніше я думав, що ця гра якась трохи неадекватна. Я не розумів її. А тепер воно втягнуло. Хочеться грати і грати. Тут нічого немає складного», говорить учасник тренування з гольфу Дмитро Лисенко.

Хоч удари не завжди вдаються, сміх і жарти супроводжують тренувальний процес. Як реабілітацію для військових з ампутованими кінцівками гольф, наприклад, в США використовували ще після Другої світової війни. Зараз цей вид спорту дуже популярний серед військових з пораненнями. 

«Ми розглядаємо гольф як систему реабілітації, в першу чергу. Ми покращуємо силу, витривалість, координацію, рівновагу, як статично, так і динамічно. Це дуже допомагає нашим хлопцям, бо покращує якість їхньої ходьби», – пояснює фізичний терапевт Назар Ільків.

Скриншот з відео «Першого  Західного»  

Для тренувань військових розробили спеціальну програму. Починають із комплексу вправ. Потім відпрацьовують удари.

«Ми хлопців бачили, коли вони до на приїжджали на візках. І ми на візках пристосовували їх до м’яча.  Потім хлопці отримали протези і після цього вони почали показувати дуже потужні результати», – каже співорганізатор проєкту тренувань з гольфу для військових з ампутаціями розповідає Олексій Башкірцев.

Після вправ і розминки починається найцікавіше. Більш, ніж година гри в полі, зелена трава, краєвиди, свіже повітря і думки лише  про м’ячик, який має полетіти в потрібний тобі бік.

«Оце поле для гольфу мене вчить ходити без паличок. Оце плюс поки що. Успіхи в гольфі в мене – такі собі. На одній нозі, мабуть, не дуже легко тому, що важко втримати баланс. Пробував футбол. Він для мене дуже жорсткий, тому в гольфі я почуваю себе більш повноцінно, бо тут не треба так бігати», – говорить учасник тренування з гольфу Максим Максимів.

Основна ціль занять гольфом – це реабілітація. Мотивацією ж для учасників змагань є поїздка в лютому на змагання з гольфу з американськими військовими ветеранами у США.

оренда квартири Львів

Новини