Тонкі поліетиленові пакети зникнуть з магазинів, бо з січня заборонені,– еколог
- Четвер, 05 січня 2023
З 1 січня 2023 року в Україні почала діяти заборона на використання поліетиленових пакетів як первинної упаковки свіжої риби, м’яса та сипучих продуктів. Розповсюдження інших видів пластикових пакетів зі стінками більше 50 мкм дозволятиметься лише на платній основі за цінами, не нижчими, що встановлюються Кабінетом міністрів України.
Таким чином, виводячи з ужитку поліетиленові пакети та замінюючи їх на паперові, тканинні і біорозкладні, ми наближаємося до вирішення проблеми забруднення пластиком навколишнього середовища.
Про це в ефірі «Першого Західного» розповіла екологиня Ірина Миронова.
«Відтепер надтонкі пластикові пакети, які використовували для пакування для круп, риби, м’яса, мають зникнути зі всіх закладів торгівлі, харчування і сервісу. На превеликий жаль, перешкодою залишається війна. На час воєнного стану заборонені деякі перевірки, тому ми можемо лише сподіватись на свідомість торгових мереж, закладів харчування», – зауважила екологиня.
Вона нагадала, що пластикові пакети виготовлені з нафтопродуктів, яких багато продає РФ, тому відмова від пластику, це теж маленький вклад українців в Перемогу над окупантом.
Як альтернативу, Миронова закликає купувати багаторазові або біорозкладні пакети, які потім можна буде використати для роздільного збору відходів.
«Зараз в кожному супермаркеті є дуже великий вибір різних багаторазових пакетів, багаторазових контейнерів. Тобто, бізнес і суспільство дедалі більше звикає до цих практик. Знову ж таки, з’явилась станція компостування. Тобто, ці дві ініціативи добре працюють разом. Ми розуміємо, що в межах України зараз дуже важливо налагоджувати роздільний збір органічних відходів, щоб перетворювати їх в добриво», – сказала Ірина Миронова.
Вона пояснила, що зараз це буде дуже важливо в контексті рекультивації знищених війною земель. Також органіка на сміттєзвалищі при перетворенні виділяє метан, що може бути небезпечним і під час бойових дій. Бо коли снаряд потрапляє в сміттєзвалище і метан вибухає, це стає ще одним джерелом забруднення довкілля.
За розповсюдження надтонких, тонких та оксорозкладних пластикових пакетів передбачено штраф у розмірі від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 500 до 17 000 грн).
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин