Торік громади Львівщини встановили рекорд з використання грошей на ремонти доріг – головний «дорожник» Львівської області

Фото: slovoidilo.ua

Цього року  ситуація з ремонтом доріг в Львівській області може бути критичною. Держбюджетом передбачено, що гроші з Державного дорожнього будуть спрямовані до загального фонду з метою зміцнення армії та посилення оборони. Для ремонту доріг залишиться тільки обласний бюджет та гроші територіальних громад.

Про це в програмі Олега Радика «Go про» розповів директор департаменту дорожнього господарства Львівської ОВА Орест Шуліковський.

«Торік громади встановили рекорд за всі роки, скерувавши 585 мільйонів гривень на ремонт доріг місцевого значення. В 2021 році місцеві територіальні громади скеровували на це 60-70 млн грн. тобто, зріст – в 8-9 разів. 2022 рік був важким, бо почалась повномасштабна війна і будь-який капітальний ремонт, реконструкції  були заборонені, дозволено було проводити лише експлуатаційне утримання. І це було правильне рішення, оскільки за цей період ми підтримали дороги в належному стані. А в 2023 році вже розблокували фінансування. Зокрема, Державний дорожній фонд скерував на Львівщину 791 млн грн», – розповідає обласний посадовець.

Він погоджується, що ремонти доріг під час війни – не першочергові витрати. Але водночас нагадує, що коли під стінами ЛОВА вимагали «дрони, а не дороги», то в інших населених пунктах Львівщини люди перекривали дороги з вимогою їх відремонтувати.

«Ми навіть казали керівникам цих громад: «Візьміть цих людей, під’їдьте під стіни обласної військової адміністрації і ми тоді всі поспілкуємся про те, що ж нам робити».

І дотепер департамент дорожнього господарства щомісяця отримує 4,5 тисячі скарг на стан дорожнього полотна з вимогою провести ремонт. Тобто, з одного боку вони кажуть: «Робіть так і так», а з іншого боку – «А чого ж ви не ремонтуєте?», – пояснює Шуліковський.

Орест Шуліковський, скриншот з відео «Першого Західного»

При цьому він зазначає, що кількість скарг мешканців якраз і є тим критерієм, який визначає, які дороги потрібно ремонтувати в першу чергу. Щоправда, спершу об’єкти оглядають спеціалісти і тоді приймається рішення щодо ремонтів.

За його словами, на балансі департаменту дорожнього господарства Львівщини перебуває 6300 км автодоріг. Половина з них потребує ремонту. Торік, завдяки розблокуванню коштів,  обласні дорожники змогли поремонтувати суцільним асфальтобетонним полотном 174 км доріг. Хоча до війни зі Службою відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області в рік ремонтували до 500 км.

Цього року ситуація може бути гіршою. В обласному бюджеті на експлуатаційне утримання доріг в 2024 році було передбачено 100 млн грн, а з державного – Львівська область не отримає нічого.

«Ухвалене рішення і кошти Державного дорожнього фонду підуть в загальний бюджет держави для фінансування Збройних сил. В Держбюджеті на 2024 рік чітко прописана формула: куди і на який підрозділ підуть ці кошти. Тобто, в 2024-му отримуємо нуль державних коштів, обласна програма – це 100 млн грн, 50 з яких були витрачені на утримання доріг взимку: ми мусили проводити посипку, очистку доріг», – зазначає Орест Шуліковський.

оренда квартири Львів

Новини