Трамп не змінив ставлення до України. Він, як не любив Україну, так і не любить – професор Нью-Йоркського університету

Фото: EPA, M. Reynolds

21 квітня Палата представників Конгресу США разом зі спікером Майком Джонсоном ухвалили законопроєкт про виділення Україні допомоги. Попри те, що за це голосували майже всі демократи,  101 голос вдалось відшукати і серед республіканців.  

Про те, чому так різко змінилась думка республіканців, зокрема Джонсона і Трампа,  в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» пояснив професор Нью-Йоркського університету  Ігор Айзенберг.

«Я вважаю, що позиція Трампа не змінилась. Він, як Україну не любив, так і не любить. Те, що він сказав, що Україна не має впасти, не означає, що якось змінилась його позиція. Змінилася позиція спікера Джонсона, який вчинив по-державницьки. Він зробив вчинок в інтересах Сполучених Штатів Америки. Він – не просто правий політик, він спікер, а це третя в американській державній ієрархії посада і він має дбати про інтереси США.  

Він це робить не вперше. Зокрема, раніше всупереч позиції половини своєї фракції, яка не хотіла ухвалення бюджету, він наполягав на ухваленні бюджету на 2024 рік», – говорить науковець.

Але велику роль у цьому голосуванні, на його думку, зіграло те, що Іран атакував Ізраїль.  

Скриншот з відео «Першого Західного»

«Євангелістська церква підтримує республіканців, але вона і дуже підтримує Ізраїль. Тому вимагає, щоб Ізраїль отримав допомогу. В минулу неділю представник республіканців Скаліз заявив, що вони ухвалять окремий законопроєкт про допомогу Ізраїлю. Відразу Білий дім відповів, що Байден без допомоги Україні не схвалить допомогу Ізраїлю. І спікер Джонсон зрозумів, що єдина можливість надати допомогу Ізраїлю, це надати допомогу Україні», – вважає Ігор Айзенберг.

На зміну позиції Джонсона і частини республіканців вплинув також тиск виборців, які телефонували і писали електронні листи з вимогою підтримати Україну.   

«Що ж до Трампа, то мабуть, йому пояснили, що не зважаючи на виборчу кампанію, не варто ставити під загрозу посаду Джонсона, чи його самого як спікера. Тому він пом’якшив свою риторику. Тим не менше, 112 республіканців Палати представників, які орієнтуються на Трампа, голосували проти допомоги Україні», – говорить Айзенберг.

оренда квартири Львів

Новини