Травма на дитячому майданчику у Львові. Будівельники виправляють помилки

Фото: Любомир Зубач, Фейсбук

Декілька днів тому на новозбудованому дитячому майданчику у парку імені Івана Франка травмувалась дитина. 5-річний хлопчик впав з півтораметрової висоти. Дитину з переломом стегна ушпиталили та успішно прооперували. Офіційно майданчик ще не відкрили.

Про це йдеться в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Дитячий майданчик у парку імені Івана Франка досі добудовують. Зокрема, ремонтники монтують лазанку. Майданчик ще не введений в експлуатацію, про що свідчить напис перед об’єктом. Але такі обмеження мало хвилюють батьків. Їхні діти вже випробовують локації.

Соломії Бичковій, мамі 5-річного хлопчика, майданчик подобається. Щоправда, жінка має декілька зауважень до об’єкта. Зокрема, на майданчику не має вікового зонування, відтак, всі діти від 2 до 8 років бавляться разом.

«Хороший майданчик. Але одна проблема є в тому, що коли дитина туди потрапляє – ти її не бачиш. Воно настільки закрите, що ти не знаєш, чи вона в ту вежу побігла, чи її ловити з труби», – говорить відвідувачка.

Має зауваження до майданчика і громадська діячка, мама трьох дітей, Юлія Гвоздович.

«Ми вже облазили всі елементи і побачили що треба доробити, щоб до всіх її адаптувати і прибрати небезпеки ще до відкриття майданчика. Десь треба додати линви, десь поручні. Якщо у вас діти різного віку, то ви тут не розслабитесь, треба дивитись», – зазначила Юлія Гвоздович.

Перевірити майданчик приїхали і представники Львівської міської ради. Вони інспектують ігрові зони. Екологиня Оксана Луцко дослухалась до порад батьків і запевнила: найближчим часом на кожній ігровій локації встановлять відповідні знаки.

«На таких гойдалках-гніздах діти люблять  по декілька осіб залазити і гойдатись. Відповідно, є  ризик травматизму, тому зробили таблички «Гойдатись по одному». Також, щоб менші діти не лізли на найвищі гірки, які для них не призначені, будуть на входах стояти таблички «8+ років», «5+». Відповідно, батьки будуть розуміти, що дитину потрібно спинити», – говорить посадовиця.

Дитячий майданчик «Лис Микита» побудували німці за гроші львівських меценатів. Всі конструкції майданчика виготовлені з дерева. Вартість робіт – 2,5 мільйони гривень. Однак, об’єкт розташований у парку, тому перебуває на балансі комунального підприємства «Зелений Львів».

«Він користується популярністю в дітей. І навіть якщо тут травмується, то не через те, що тут майданчик травматичний, а через те, що тут дуже велика кількість дітей», – розповів знімальній групі директор ЛКП «Зелений Львів» Володимир Данилюк.

Перевірити майданчик приїдуть інспектори з Німеччини. Якщо комісія дасть добро, то «Лиса Микиту» офіційно відкриють для відвідувачів.

оренда квартири Львів

Новини