Третя платіжка за газ. Українці будуть платити більше за комунальні послуги

Фото: gre4ka.info

Цього року українці більше платитимуть за газ. Окрім оплати за саме блакитне паливо, його  транспортування, з’явиться ще одна платіжка – вже третя. Відтепер мешканці платитимуть і за технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж у багатоквартирних будинках.

Про те, як часто присилатимуть платіжки і з якими тарифами, йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Після газової реформи українців потішили не однією, а двома платіжками. Одна – за саме блакитне палива, інша – за його розподіл. Тепер буде ще й третя – за технічне обслуговування мереж і багатоквартирних будинках.

«Це є обстеження газових мереж на їхню пофарбованість, прикріплення до фасадів, на відповідність футлярів і їх зароблення. Далі проводиться випробування газових мереж на міцність і щільність. Також проводиться обслуговування запірної арматури всіх кранів і додатково ліквідація всіх витоків, які виявлені під час техобслуговування», – пояснює  начальник служби технічного обслуговування Львівської філії «Газмережі» Богдан Кузь.

Фото: ua-energy.org

Газовики кажуть, що у Львові є будинки, де газогін прокладали ще 100 років тому. Відтак, мережі там не у найкращому стані. Тож будівлі, що газифіковані щонайбільше 25 років тому, перевірятимуть один раз на 5 років. Натомість старші будинки обслуговуватимуть кожних три роки.

У газовій службі запевняють, що за цю послугу споживачам доведеться платити не часто.

«Буде платіжка виставлятись за фактом виконання робіт, тобто раз на три роки чи пять. І ця сума буде виставлятись одноразово. Споживач буде мати право оплатити її впродовж пів року», – говорить в.о. директора Львівської філії «Газмережі» Роман Калагурський.

Сума оплати за обслуговування теж має бути мінімальною. Кошти розподіляти муть між усіма квартирами багатоповерхівок. Відповідно, споживачеві раз деякий час доведеться заплатити декілька сотень гривень.

Розрахунки на оплату будуть надаватись у тому місяці, в якому проводитиметься технічне обслуговування за визначеним графіком.

оренда квартири Львів

Новини