«Це були білоруси». Російський літак у Мачулищах атакували з дронів

Фото: Белсат

Російський літак А-50 у Мачулищах атакували з повітря. Напад за допомогою дронів здійснили учасники плану «Перемога», вони зараз у безпеці.

Про це керівник об’єднання BYPOL Олександр Азаров повідомив «Белсату».

«Це були дрони. Учасники операції – білоруси, учасники плану «Перемога», вони зараз уже у безпеці за межами країни. Усі виїхали, хай зараз шукають вітер у полі».

Азаров повідомив, що операцію готували кілька місяців, і припустив, що нинішня влада в Мінську не зробить цю атаку приводом для прямої участі білоруської армії у війні в Україні:

«Вони можуть сказати будь-що, але я не думаю, що зараз Лукашенку вигідно нападати на Україну. Справді, він може використати цю подію, щоб звалити все на українців, але зараз у Білорусі немає достатньої кількості російських військ для того, щоби можна було б зробити новий напад на Україну».

Літак А-50 зазнав серйозних пошкоджень, і, за оцінками BYPOL, «точно вже нікуди не полетить».

Декілька вибухів пролунали на аеродромі в Мачулищах сьогодні вранці. Були повідомлення і про третій вибух уночі.

Після події міліціонери влаштували на дорогах перевірки автомобілів, співробітники ДАІ заглядають у багажник, дивляться документи, іноді навіть мобільні телефони. У бік аеродрому рушили машини військовослужбовців, швидкої допомоги. У районі чергують силовики у бронежилетах та зі зброєю.

За даними Telegram-каналу «Мотолько Допоможи», ОМОН у повному спорядженні почав ходити по квартирах, когось шукають.

BYPOL тим часом попереджає, що силовики почали відслідковувати публікації та коментарі у соцмережах про подію у Мачулищах. Білорусів закликають бути обережними і не підставлятися.

Літаки далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 використовують для наведення на цілі, управління винищувачами. Наразі вони задіяні у війні в Україні.

Білоруські та російські міністерства інформацію про атаку на літак поки що ніяк не прокоментували.

оренда квартири Львів

Новини