«Клінічний центр дитячої медицини» на Львівщині відповідатиме найвищому рівню, який лише зможемо запропонувати – Юрій Холод

Фото: Фейсбук Львівська обласна клінічна лікарня «Охматдит»

19 вересня, на позачерговій сесії Львівської обласної ради, депутати проголосували за створення на Львівщині єдиної обласної дитячої лікарні. «Клінічний центр дитячої медицини» діятиме на базі «Охматдиту» та Чорнобильської лікарні. Особливістю цього надкластерного закладу буде надання маленьким пацієнтам ще більшої кількості якісних медичних послуг.

Які ще питання були на порядку денному; у чому депутати дійшли згоди, а в чому ні?

Про це у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний» розповів Юрій Холод, виконувач обов’язків голови Львівської обласної ради.

Відеоверсія розмови – тут.

– У ніч на 19 вересня Львівщину атакували «Шахеди». Чи вдалося вже підрахувати збитки?

– На жаль, найбільшою втратою є людське життя. Бачимо, що кількість атак збільшується, прильоти «Шахедів» стали більш непередбачуваними. Тому хочу вкотре закликати всіх не ігнорувати повітряну тривогу, спускатися в укриття і перебувати там доти, доки загроза не мине.

Об’єднаний медзаклад відповідатиме найвищому рівню послуг

– Під час сесійного засідання депутати Львівської обласної ради проголосували за обєднання двох медзакладів: Львівського «Охматдиту» і Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Що це змінить для пацієнтів?

– Це рішення є важливим з кількох причин. Кількість закладів дитячої медицини є досить великою. Для того, щоб забезпечити якісне надання послуг, потрібно сконцентруватися під однією юридичною особою і не розосереджувати кількість будівель та послуг. Об’єднання допоможе усучаснити заклади: оновити приймальні відділення, палати, кабінети, де надаються ці послуги.

Протягом півроку ми відлагодимо усі юридичні процеси та узгодимо план, що дасть змогу розвивати заклад протягом наступних 5 років.

До речі, у Брюховичах, у власності «Охматдиту» є територія. Її точно потрібно задіювати під реабілітаційний центр. На базі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру надаються послуги із трансплантації. Після оперативного втручання дітки зможуть проходити реабілітацію у затишному місці, посеред природи.

Окрім того, отримаємо додаткову підтримку з боку держави. Це і додатковий фінансовий ресурс, і сучасне медичне обладнання, і медикаменти. Відтак, це – ще більше можливостей для однієї установи.

Упевнений, що в цей медичний заклад приїжджатимуть діти не лише з України, а й з Європи. Створені умови відповідатимуть найвищому рівню, який лише зможемо запропонувати.

– А що буде із медперсоналом закладів? Чи передбачає це обєднання скорочення працівників?

– Щодо кадрової політики, усі колективи зберігаються на місцях. Згідно з проєктом рішення, вони переходять в нову структуру. Так само туди передається усе майно. Навіть в умовах війни маємо бути конкурентно якісними. А такими будемо лише тоді, коли матимемо такі колективи, як сьогодні і ті умови, яких потребують дітки та їхні батьки.

Пацієнтопотоки обох установ – не пересікаються

– Чи передбачає обєднання переїзд працівників? І що тоді буде з порожньою будівлею?

– Переїзд це – дискомфорт. Сьогодні ми про це не думаємо і жодним чином навіть цього не припускаємо. Ми можемо говорити хіба що, до прикладу, про об’єднання однієї лабораторії. Але що стосується пацієнтопотоку, він зберігається як в «Охматдиті», так і в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі. Згідно з проведеною аналітикою, ці пацієнтопотоки майже не пересікаються. Коли ми отримаємо повний пакет послуг для об’єднаного медзакладу, зможемо пропонувати пацієнтам послуги в обидвох установах. Загалом це дасть можливість пацієнтах отримувати більше якісних медичних послуг.   

– Хто очолить процес обєднання та нову установу?

– Думаю, що в період переходу це має бути виконуючий обов’язки. Є два керівники закладів, Дмитро Квіт та Роман Кізима, котрі повністю володіють інформацією. Вони зобов’язані зробити правильний перехід та об’єднання. Впевнений, що їм це вдасться.

Ми заслухаємо обидвох кандидатів і призначимо в.о. керівника, щоб правильно зробити ліквідацію однієї структури та приєднання до іншої.

ПДФО потрібно залишати в громадах

– Також на засіданні сесії Львівської обласної ради було розглянуто питання ПДФО. У Львівській ОВА зазначили, якщо буде забрано ПДФО, втрати обласного бюджету можуть сягнути 10 млрд гривень. Як можете прокоментувати цю ситуацію?  

– Насамперед слід розуміти, що ПДФО ніхто не забирає. Ми говоримо лише про додатковий фінансовий ресурс, призначений на доплату військовим, для поліцейських, працівників ДСНС. Це лише за надбавку. ПДФО із заробітної плати в будь-якому випадку залишиться в громадах.

Законодавці на рівні Верховної Ради України та Кабміну, які будуть приймати рішення, говорять про те, щоб з цієї надбавки забрати ресурс догори.

У пріоритеті – гроші на Збройні сили України. Чи вони будуть підняті наверх і їх спрямує держава, чи це робитимуть громади – залежить від законодавця. Але ми можемо показати кожному мешканцю Львівської області, як громада допомагає армії. Із великої кількості податків, що затримуються у багатих громадах на ЗСУ йде не 50-100%, а лише 20-25%. Це – замало.

Заразом я також і на стороні громад. Бійці, котрі повернуться у свою громаду можуть потребувати реабілітації. На це потрібні великі фінансові ресурси. Це – не мільйони, а сотні мільйонів гривень. Також вони можуть звернути увагу на те, наскільки якісними є умови та послуги у школах, де навчаються їхні діти. Окрім того, старшокласники мали б навчатися військової підготовки. Для цього також потрібний ресурс. Тобто є низка питань над якими необхідно думати і стратегічно їх планувати.

Вважаю, що комітети Верховної Ради України, перед тим як приймати рішення, можуть провести відеорозмови з головами місцевого самоврядування і разом подумати над цими питаннями.

– У підсумку сесійної роботи питання із ПДФО так і не було вирішене. У чому причина саме такого результату?

– У питанні ПДФО однозначно має бути спільне бачення. Це питання – важливе, але особисто для мене більш важливими були медичні питання. Чому? Тому що послуги, які надаються установами це – відповідальність депутатів обласної ради. На мою думку, це – правильний пріоритет.

Ми повинні давати всім знак, що ПДФО потрібно залишати в громадах. Але по обіді депутати не повернулися до сесійної зали.

У пріоритеті – видатки на Збройні сили України

– Також без розгляду залишилося питання про непершочергові видатки з бюджетів…

– Ще раз наголошу, що Збройні сили України це – питання номер один. Але охорона здоров’я, освіта, соціальні послуги та низка інших – також пріоритетні. Нам не має бути соромно, коли хлопці і дівчата повернуться з фронту у свої громади. І кожна громада повинна побачити, що їй потрібно розвивати.

Окрім того, не забуваймо про економіку. Ми говоримо про розвиток економіки, запрошуємо підприємства, але не завжди пам’ятаємо про те, що цьому підприємству можливо потрібно зробити дорогу чи допомогти з підведенням електроенергії, чи підведення електроенергії до ділянок, де в майбутньому з’являться будинки наших військових. Тож перед тим, як формулювати певні пропозиції по бюджету, кожен голова громади повинен відповісти на ті чи інші запитання.

– Чи відомо, коли відбудеться наступне засідання?

– Будемо спілкуватися на цю тему з головами фракцій і приймати спільне рішення.

Розмовляли Ніна Сукач, Стас Гордієнко

Записала Олеся Когутич

оренда квартири Львів

Новини