«Цей теракт вигідний РФ». Маломуж про «перепризначення» Путіна, наступ ворога з півночі та ракетні удари

Фото: росЗМІ

Підрозділ ІДІЛ погрожує Путіну та анонсував нові теракти у РФ. Намагання росіян прив’язати теракт до України нагадує події багатолітньої давності, коли диктатор РФ починав війну в Ічкерії. Тоді ФСБ організовувала теракти, аби збурити суспільство. Чи не того самого рівня зараз події, кому вони вигідні, чи можуть росіяни здійснити наступ з півночі, чому ворог навесні взявся нищити нашу енергетику та які у нас досягнення в Криму – у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний» голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 років) Микола Маломуж.

Відеоверсія розмови – тут.

Фото: УНІАН

Кампанія у РФ показує, що цей теракт вигідний саме Путіну

Як оцінюєте те, що відбулося в «Крокус Сіті» і чи не нагадує це події, коли Путін почав війну в Ічкерії?

– Росія терористична держава, а Путін і колись, і зараз використовує проти України такі ж методи, як і у Чечні. Теракт у «Крокус Сіті» вигідний безпосередньо Росії. Путін підняв інформаційний вал у російському суспільстві, що є загроза терактів, потрібно мобілізувати усі політичні, економічні, а особливо військові ресурси. А це – передумови до нової мобілізації у 300 тисяч росіян.

Фото: Радіо Свобода

Штаб Ісламської держави протистоїть Путіну, він бачить, що в РФ знущаються над виконавцями цього теракту і тому будуть мститися. Добре, коли між терористами протистояння, але є інша складова – Росія постійно веде активну роботу серед таджиків, узбеків, киргизів та інших представників Середньої Азії і Кавказу. Якраз такі представники можуть входити до складу ІДІЛу. У них центральне керівництво не завжди орієнтується, що до них заслали представників агентури ФСБ або розвідки РФ. Саме вони могли ініціювати операції проти Росії, аби розпалити ненависть щодо інших країн, зокрема України.

Завжди у таких ситуаціях слід шукати – кому це вигідно. Зараз – режиму Путіна, він формує репресивну машину, бере під контроль суспільство і якраз на цьому тлі починає активну кампанію проти України. Абсурдно, що Путін розповідає про якийсь слід на нашому кордоні, до якого потрібно пройти ще сотні перевірок ФСБ, Росгвардії, МВС. А далі ще прифронтова зона, у тому числі, і російська.

Ми готуємося, тому несподіванок не буде

Чи можуть росіяни почати наступ з півночі? Є інформація, що там готується нове угруповання з понад 100 тисяч осіб. Експерти сходяться на тому, що такі події можуть мати місце після, так званої інавгурації Путіна 9 травня. Як оцінюєте таку можливість?

– Маємо добрі оперативні позиції на території РФ і особливо, у прифронтовій зоні. Також наші колеги допомагають нам і з космічною, і з радіотехнічною розвідкою. Діє агентурна (глибокого проникнення) розвідка. Тож щось там провести непомітно росіянам не вдасться.

А щодо 100 тисячного угруповання, то зараз під Купянськом, біля Сватового, Кремінної, Лиману, близько 110 тисяч російських бойовиків і 1100 танків. І вони не здатні прорвати оборону під Куп’янськом і далі рухатися на Харків. Це при тому, що там задіяні спецназ, вдв і навіть ГРУ РФ.

Фото: ЗСУ

Ми готуємося до таких операцій, тому несподіванок не буде, а будуть потужні контрудари з урахуванням того, що ми нарощуємо зараз кількість боєприпасів, отримуємо нову техніку і озброєння різних типів.

Тож перспектив вести якісь тактичні наступальні операції, не кажучи вже про стратегічні, у ворога не буде. Крім того, ми щодня знищуємо близько тисячі військових ворога і вдвічі більше важкопоранених виходять з ладу. Тому нехай росіяни мобілізовують, а ми з ними за кілька місяців розберемося на будь-якому напрямку фронту.

Ворог вибрав об’єкти енергетики, щоб обмежити наше ВПК

Зараз заледве не кожної ночі ворог здійснює масовані ракетні удари по Україні. Як довго вони мають можливість так активно діяти і чому саме навесні вони це роблять?

– До виборів Путін дещо утримувався від нанесення ударів, хотів показати себе перед українцями, які опинилися на окупованих територіях, таким собі миротворцем. Однак, перепризначивши себе заявив, що буде вести активну війну. Це стратегія на усіх фронтах – не тільки на полі бою, а й щодо ударів по цивільній інфраструктурі, по мирним людям. Друга складова – ми активізували свої удари по нафтопереробці РФ, нейтралізували уже 15%. Це удар стратегічного рівня, який може призвести до обмежень у забезпеченні російської армії соляркою, бензином зокрема, особливо цінним авіаційним. Крім цього, це те, за що Путін отримує величезні гроші на війну. Уже зараз ряд великих країн відмовилися від придбання російських нафтопродуктів, оскільки РФ стає ненадійним партнером.

Удар ракетами «Циркон» по Києву. Фото: ДСНС

Тому відбувається акт помсти. Для неї Путін вибрав якраз об’єкти енергетики, щоб обмежити можливості нашого ВПК. А ще для того, аби внести у різних регіонах України хаос. Він сподівається, що буде зневіра, масовий переляк і на цьому фоні Росія диктуватиме свої умови миру, з залученням іноземних партнерів різних штибів (Китай, Туреччина, Індія) та буде тиснучи на країни НАТО.

Відбувся черговий підрив як самого флоту Росії, так і вогневих засобів

Сили оборони України вразили в Криму великі десантні кораблі «Ямал» і «Азов», а ще центр зв’язку і кілька об’єктів інфраструктури чорноморського флоту РФ. В Головному управлінні розвідки також додали, що був атакований і 13-й судноремонтний завод у Севастополі. Що в цьому визначальне?

– Насампере потужний удар по центральному вузлу зв’язку, який координував роботу цього регіону та усі удари по Україні. Судноремонтний завод і два потужних кораблі – знизили обороноздатність і військову міць чорноморського флоту.До певної міри нам також вдалося у Криму нанести удари і по аеродромах різних типів базування, включаючи Бельбек; уразити ряд пускових установок, які тероризували Україну. У тому числі «Циркон» і С-400 «Тріумф» та «Шахедів», які летять кожну ніч на нашу територію.

Таким чином, ми перекриваємо південний напрямок комунікацій військ РФ, зокрема поставки зброї Херсонському і Запорізькому угрупованню агресора. Усе це, а ще знищення Кримського мосту, перетворять півострів на велику пастку, де ми зможемо проводити успішні операції.

Скрин з відео: Перший Західний

Розмовляли Стас Гордієнко, Уляна Лаврик

Записала Наталка Сохан

оренда квартири Львів

Новини