Центр з розслідування злочинів агресії РФ у Гаазі запрацює з літа – Костін

Фото: Дом

Генеральні прокурори країн, які входять до Спільної слідчої групи (JIT), підписали угоду про створення у Гаазі Міжнародного центру з розслідування злочинів агресії Росії, який запрацює влітку 2023 року.

Документ завізували після координаційного засідання прокурорів JIT, яке відбулося під час проведення міжнародної конференції «Об’єднані заради перемоги» у Львові, пише Укрінформ.

«Сьогодні ми підписали додаткову угоду до угоди про Спільну слідчу групу, яка передбачає створення у Гаазі на базі Євроюсту Міжнародного центру з розслідування злочинів агресії Росії проти України», – сказав генпрокурор України Андрій Костін.

За словами Костіна, передбачається, що у цьому центрі працюватимуть прокурори, які збиратимуть докази злочину агресії.

Також Офіс генпрокурора збирається поділитися з прокурорами центру у Гаазі доказами вчинення злочинів агресії, які уже накопичилися у відомстві.

Попередньо планується, що центр запрацює у липні поточного року.

Генпрокурор додав, що робота цього Міжнародного центру буде першим кроком на шляху до створення Спеціального трибуналу по засудження злочину агресії російської політичної і військової верхівки відносно України.

Нагадаємо, під час візиту до України голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн на початку лютого поточного року була досягнута домовленість про створення Міжнародного центру з розслідування злочинів агресії у Гаазі.

оренда квартири Львів

Новини