Ціни і курс долара взимку мають бути більш менш стабільні – економіст 

Фото: EPA-EFE

Причин хвилюватись за економічну ситуацію в Україні взимку немає. Завдяки західним партнерам економічна система України залишається стабільною. Індикатором цього є курс долара.

Так вважає перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран.

Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день на «Першому Західному».  

«Курс долара тримається стабільно. Від 36 до 38 (грн да долар – ред). Цим не дуже задоволений міністр фінансів.  Бо йому вигідно, щоб було 40-42. Коли за рахунок зернової угоди заходить 1 млн доларів за курсом 37, то Мінфін отримає 37 млн грн, а коли 1 млн доларів заходить по курсі 42, а ще краще по 50 грн за долар, то Мінфін отримає 50 млн грн. А нам зарплати, пенсії Мінфін платить в гривнях. Тому звичайно, вони зацікавлені, щоб він був більшим. Але на сьогодні він є досить стабільним», – говорить Михайло Непран.

На його думку, якщо взимку не буде відчутного руйнування енергетичної сфери, то курсу долара особливо нічого не загрожує.  Так само, як і цінам на продукти.

«В нас в цьому році добрий врожай овочів. Якщо в минулому році з огірками був неврожай, то в цьому році просто не знають куди їх дівати. Перець, картопля, фрукти – в принципі, є. Хто хоче заготовити на зиму – може заготовити. Ціни впали», – запевняє  експерт.

оренда квартири Львів

Новини