Ціни на пальне попри акцизи не повинні зростати, – експерт Володимир Бужан

Фото: pmg

Минулого тижня Верховна Рада повернула акцизи на пальне. Тепер на бензин, дизель  та біопаливо вони будуть становити 100 євро за 1000 літрів, на газ – 52 євро за 1000 літрів. При цьому ПДВ залишатиметься на рівні 7%. Як це може вплинути на вартість пального – в ефірі «Першого Західного» пояснив експерт Центру Економічного Відновлення Володимир Бужан.

За його словами, у собівартості виробництва палива важливу роль відіграє ціна нафти. А на світовому нафтовому ринку зараз відбувається її зниження. Тому, на думку експерта, нафтотрейдери або інші постачальники мали би це врахувати і скоригувати ціну до зменшення.  В той же час вони змушені будуть враховувати і нові акцизи.

«Акцизи у розмірі 100 євро на 1000 літрів означає, що на одному літрі палива ціна мала би зрости приблизно на 4 гривні. Але якщо врахувати що в нас на глобальному ринку ціни нафти відбувається скорочення на 10-12%, то за та цим сценарієм, найближчих 2-3 місяці ціна на пальне не зміниться. Далі треба дивитись на глобальний ринок, на те, що там буде відбуватись з постачанням», – говорить Володимир Бужан.

Водночас через те, що європейські нафтопереробні заводи будуть пробувати замінювати російську нафту на іншу, їхня продуктивність може падати. На думку експерта, це не мало би викликати дефіцит на українському ринку.

«В нас вже був досвід навесні, коли був дефіцит палива. Я думаю, що це дозволило нам зробити певні висновки. Тому я переконаний, що держава може забезпечити безперебійне постачання палива тому, що ланцюги вже налагоджені. А друге – відбулось формування певних запасів», – вважає експерт.

Новини