Ціни на житло у Львові обігнали Київ. Експертка з нерухомості пояснила причини

Фото: mykyivregion.com.ua

Дорожча, як в Києві. Вартість нерухомості у Львові стала більшою, аніж в столиці. Це стосується і квартир у нових ЖК, і котеджів біля міста. Так, за даними спеціалізованого видання ЛУН, ціна на котеджі в Києві в середньому становить 1100 доларів за метр квадратний, а у Львові – 1150 дол. за 1 кв. м.

Про те, чому ростуть ціни і на що є попит, – в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповіла експерт із нерухомості Ірина Яремко.

«Львів став найпопулярнішим містом в Україні щодо ринку нерухомості. Але ми розуміємо причини. Раніше, крім місцевих мешканців, покупці були з Донецької, Луганської області, а зараз – зі всієї України. Тому ціни зросли. Завжди на ринку нерухомості найбільшим фактором були попит і пропозиція. Якщо говорити про попит – він існує. На жаль, в нас немає чіткої статистики, скільки в нас реально придбано квартир, гаражів. Йдеться не про кількість пропозицій на ринку реклами, а скільки реально відбулося угод», – пояснила експертка.

З її слів, популярність котеджів на Львівщині зросла після того, як ціни на трикімнатну квартиру в новобудові зрівнялись з вартістю приміського котеджу. При чому, охочіше таку нерухомість обирає молодь, яка непогано заробляє. Але це не тільки працівники ІТ-сфери.

Втім, діапазон ціни на котеджі, за її словами, дуже великий.

«Наприклад, в Ременові можна придбати котедж до 100 тисяч доларів. А якщо взяти будиночок на початку вулиці Зеленої, то він коштує 900 тисяч доларів. Отже, діапазон ціни – від 100 тисяч і до 1 млн доларів. Визначальним тут є локація», – розповіла Ірина Яремко.

За містом – ціни дешевші. Має значення також тип котеджу: спарений чи коли будинки розташовані в суцільний ряд. Останній є менш популярний.

Водночас, попит на квартири є більшим, аніж на котеджі. Передовсім, через меншу ціну. Але й тут росте ціна.

«Для прикладу, «малосімейки». Це тип квартир на 22-30 кв.м. Якщо колись вони коштували 20-25 тисяч доларів,  то зараз це 30 тис. доларів і вище.

Діапазон ціни в новобудовах також різниться. Вартість квартири в новому будинку на Чорновола та на Трускавецькій буде відрізнятись майже в два рази. Чи будинок в районі Стрийського парку, де 17 квартир – там ціна буде 2,5 тисячі доларів за кв. м.», – зазначила експертка з нерухомості.

оренда квартири Львів

Новини