Цього року для ветеранів-підприємців ми передбачили гранти та ваучери – Степан Куйбіда

Фото: business.diia.gov.ua

12 мільйонів гривень на цей рік передбачили у бюджеті Львівщини на підтримку підприємницьких ініціатив військовослужбовців, ветеранів війни та їхніх сімей. Отримати кошти вони можуть у вигляді грантів та ваучерів.

Чому обрали саме цей пріоритет – в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів директор департаменту економічної політики ЛОВА Степан Куйбіда.

«Якщо згадати дискусії щодо видатків обласного бюджету, то кожен знаходив свої трактування тої чи іншої статті видатків, а ця стаття видатків обговоренню не підлягає. Крім того, ми розуміємо, що протягом останнього року і в майбутньому, в перспективі буде з’являтись все більше і більше демобілізованих осіб.  Вони є патріотами і захочуть повернутись в економічне життя і їм потрібна буде допомога. Відповідно, обласний бюджет не міг тут стояти осторонь», – пояснює Степан Куйбіда.

Зокрема, в уряді ветеранам пропонується три категорії грантів. Від 250 тисяч гривень – якщо підприємець утворить одне робоче місця, 500 тисяч – якщо два робочих місця і 1 млн грн – якщо створить чотири місця.

«Норма, яку пропонує Мінекономіки – це те, щоб ветеран знайшов собі співфінансування свого проєкту в розмірі 30%. Але ми розуміємо, що така сума, на перший погляд, може і не страшна, але обтяжувати ветерана не хотілося б, тому тут підставив плече обласний бюджет. Логіка – проста. Коли ти проходиш відбір на рівні Міністерства економіки, далі ти звертаєшся в департамент економічної політики (ЛОВА-редю): даєш нескладні документи, ми це переглядаємо, приймаємо і якраз цю частку, яку ветеран мав би покласти з власної кишені, обласний бюджет йому замістить», – зазначає Степан Куйбіда.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Щодо ваучерної програми, то за його словами, вона вже працює з 2015 рок і цьогоріч, буде містити 4 категорії допомоги.

«Перше. Мова йде про сертифікацію продукції. Це складна процедура для малого та середнього бізнесу. Ми акредитовуємо підприємства, які можуть надавати такі послуги. Ветеран йде, замовляє послугу, йому професіонали її надають і до 100 тис. грн з обласного бюджету він отримує на сертифікацію. Далі мова йде про маркетинг. Принцип роботи – той самий, що і з сертифікацією», – говорить посадовець.

Також ваучери надаються на послуги консалтингу та участь у міжнародних виставках. На останню послугу та сертифікацію надається по 100 тис. грн, а на консалтинг та маркетинг – по 60 тис. грн.

Степан Куйбіда пригадує приклади учасників минулорічної програми. Були, наприклад, ветерани-підприємці, що створили мале деревообробне підприємство з виготовлення карнизів або такі, що облаштували студію звукозапису.

Список документів, необхідний для подання на гранти, передовсім треба шукати на сайті Мінветеранів. У частині фінансування від Львівської ОВА, то можна телефонувати в департамент економіки обласної адміністрації.

оренда квартири Львів

Новини