Цього року ми очікуємо скорочення посівних площ кукурудзи на Львівщині – Тетяна Гетьман

Фото: ukrinform

Українські аграрії вже посіяли 470 тисяч га ярих культур. Найбільше – на Одещині. Стартувала посівна кампанія і на Львівщині. В області аграрії засівають ярі зернові. Завдяки теплій погоді посівна стартувала раніше, ніж рік тому.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному»  розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку ЛОВА Тетяна Гетьман.

«Відбувається сівба ярих культур: яра пшениця, овес, ячмінь. І на сьогодні в нас засіяно приблизно 3 тисяч га. І це вдвічі більше, ніж рік тому. Тепла погода сприяє тому, що в нас посівна відбувається швидше.

Загальна посівна площа майже не зміниться і це добре тому, що ми живемо в умовах суттєвого  обмеження експорту. Україна традиційно експортувала 70% врожаю зернових і олійних культур за кордон. З початком повномасштабного вторгненням з цим є проблема. Тому наші аграрії доволі стримано збільшують посівні площі», – зазначає Тетяна Гетьман.

Здебільшого, за її словами, збільшують посіви тих культур, які дають максимальну маржинальність.

«Якщо до повномасштабної війни площі такої традиційної для України агрокультури, як кукурудза, збільшувались на Львівщині, то цього року ми очікуємо скорочення посівних площ. Ціни на кукурудзу сьогодні зрівнялись майже з її собівартістю.

Найбільш маржинальною залишається соя. На неї попит з боку Євросоюзу є доволі високий. І на щастя, наші аграрії почали замислюватись не тільки над вирощуванням, але й активно впроваджують проєкти з переробки сої для того, щоб експортувати вже не сировину, а продукт з доданою вартістю», – пояснює посадовиця.

оренда квартири Львів

Новини