Цього року ми вирішили зробити акцент на фінансовій підтримці бізнесу захисників і захисниць – Степан Куйбіда

Скриншот з відео «Першого Західного»

На Львівщині продовжується реалізація Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області. Зокрема, в Львівській ОВА оголосили декілька конкурсів підтримки бізнесу. Однак, цього року сконцентрувались на допомозі підприємництву захисників та захисниць.

Про які конкурси і умови йдеться, в програмі Олега Радика «Go про» розповів директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

«Цьогоріч ми почали нашу обласну програму конкурентноспроможності трохи під іншим акордом. Завжди увага була прикута до бізнесу, проблем бізнесу. І 2022-2023 роки Львівщина була таким форвардом у цьому питанні. Ми були одними із перших, хто зробив реанімаційні програми підтримки бізнесу, які мали непогані портфелі приблизно 50 млн грн.

Але сьогодні – акцент саме на захисниках і захисницях. Базове розуміння говорить, що після проходження медичної, психоемоційної допомоги, людина потребує інтеграції в реальний сектор економіки. І, напевно, не завжди після років участі в бойових діях, ти можеш ці навички повернути. Тому тебе якось треба підтримати: фінансово, промоційно, через навчання», – зазначає Степан Куйбіда.

Тому в департаменті сконцентрувались на такого типу програмі. Зокрема, в Львівській ОВА вирішили допомогти військовослужбовцям-підприємцям сплатити необхідний відсоток співфінансування для отримання гранту з держбюджету. Він передбачає допомогу від 250 тисяч до 1 мільйона гривень.

«Розуміючи, що це співфінансування буває складно знайти, ми пропонуємо його з обласного бюджету. Тобто, 30 % від того гранту, який ви отримаєте від держави, ми дофінансуємо.  Така підтримка є на започаткування власної справи або її розширення. 

Тут нема ніяких складних заявок, бюрократичних елементів. Після спілкування з державою, ти приходиш в обласну адміністрацію і кажеш, що ти переможець державної програми і ми вже робимо деякі бюрократичні процедури, щоб оплатити відсоток», – говорить посадовець.

Крім того, ветеран може отримати від Львівської ОВА ваучер. Така програма ваучерної підтримки діяла ще минулого року.

«Малому та мікробізнесу, який ведуть сьогодні захисники та захисниці, може бути складно робити деякі речі самотужки. Тому ми кажемо це віддати на аутсорс. Якщо вам потрібен консалтинг, сертифікація, участь в закордонних виставках, маркетингові послуги, то ви звертаєтесь до нас, ми даємо вам перелік акредитованих компаній, які можуть ці послуги надавати. Ви обираєте когось з них, отримуєте послугу, а департамент економічної політики за кошти обласного бюджету для вас оплатить», – пояснює Степан Куйбіда.

Сума такого ваучера – від 60 до 100 тисяч гривень. Всю інформацію про конкурси можна знайти на сторінці Львівської ОВА.

оренда квартири Львів

Новини