Цього року НМТ на Львівщині ми хочемо провести виключно в укриттях – Олег Паска

Фото: weukraine.tv

У 2024 році Національний мультипредметний тест (НМТ) заплановано провести протягом 14 травня — 19 липня. Так визначило Міністерство освіти і науки України. Тест міститиме два блоки: основний, до якого увійдуть три обов’язкові навчальні предмети: українська мова, математика та історія України, і додатковий, що міститиме завдання з предмета на вибір.

В Львівській області тестування планують цьогоріч провести виключно в укриттях.

Про це в програмі Олега Радика «Go про» розповів директор департаменту освіти та науки Львівської ОВА Олег Паска.

«Головною проблемою проведення НМТ є часті тривоги. Тоді переривається сам процес складання іспиту і учні змушені або продовжити, в залежності від часу переривання іспиту, або потім повторно приходити в інші дні і знову по-новому складати НМТ. Це є проблема для учнів, це стрес, вони можуть наступного разу тест вже гірше написати. І тому, щоб такого не було, ми поставили перед собою завдання – забезпечити проведення мультипредметного тесту повністю в укриттях. Щоб не було перерви на час тривоги», – пояснює Олег Паска.

Він каже, що такий досвід є в прифронтових містах, де ситуація з безпекою гірша, ніж в Львівській області.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Головний освітянин Львівщини також зазначив, що цього року в мультипредметному тесті, як і торік, учні складатимуть 4 предмети. В 2023 році Львівщина із ще кількома областями апробовували такий варіант.

«Цього року обов’язково запровадили цей четвертий предмет за вибором тому, що дуже важко, для прикладу, медуніверситету обирати майбутнього лікаря на основі оцінок з історії України, української мови і математики. А якщо там є хімія чи біологія, то це, звичайно, вже набагато простіше, тоді вони можуть визначити більший ваговий коефіцієнт біології при відборі на медичні професії», – говорить керівник департаменту освіти і науки ЛОВА.

Як йдеться в наказі Міносвіти, кожен учасник виконуватиме тестування в один день у два етапи. Під час першого етапу, який триватиме 120 хвилин, потрібно буде виконати завдання з української мови та математики, а під час другого, теж тривалістю 120 хвилин, —  з історії України та навчального предмета на вибір, вказаного під час реєстрації для участі в НМТ. Між етапами буде 20-хвилинна перерва.

оренда квартири Львів

Новини