Цього року в Україні має з’явитись 150 Центрів життєстійкості – посадовиця Мінсоцполітики

Фото: Мінсоцполітики

Міністерство соціальної політики працює над створенням Центрів життєстійкості – дружніх, безбар’єрних просторів, на базі яких надаватимуться соціальні послуги та соціально-психологічна допомога.

Про це  в спецпроєкті «Першого Західного» – «Війна змінила мою сім’ю»  розповіла заступниця міністра соціальної політики України Уляна Токарєва.

«Мінсоцполітики вибудовує таку послугу, яку ми називаємо «комплексна соціальна послуга з формування життєстійкості». І саме вона лежить в основі і Центру життєстійкості як простору. По суті, це дуже фахові команди психологів, соціальних працівників, які можуть надати першу психологічну допомогу, проконсультувати будь-яку людину, яка буде потребувати цього. Наша амбітна мета, щоб кожній громаді працював такий простір, надавалась така послуга, бо вона розрахована не тільки на вразливі групи населення, а на будь-якого жителя громади», – говорить посадовиця.

Уляна Токарєва, скриншот з відео «Першого Західного»

За її словами, створення такої програми життєстійкості обумовили умови війни, бо щодня українці живуть під впливом стресу і негативних емоцій, тому потребують психологічної допомоги.

«Наприклад, після обстрілів або, коли в родини виникає питання щодо виховання дітей, або, коли дружини військовослужбовців намагаються знайти розуміння, як спілкуватись з чоловіком, який перебуває за багато кілометрів від неї. Інколи допомоги потребують військовослужбовці або ветерани, які повертаються у відпустку чи після демобілізації і намагаються відновити спілкування в родині», – пояснює Уляна Токарєва.

 В 2024 році в Держбюджеті закладені кошти для створення 150 Центрів життєстійкості по всій Україні.  Будь-яка територіальна громада України може подати свою заявку на участь у проекті.  Єдина умова для цього – громада має підготувати та утримувати приміщення для надання послуги.

оренда квартири Львів

Новини