«Цю стратегію вивчатимуть в Академіях». РФ залишилася без бензину – Politico

Фото: Politico

Хвиля ударів українських безпілотників по нафтопереробних заводах у глибині Росії змусила Кремль захищати власну територію, водночас ведучи війну. Але ці атаки також призвели до неймовірного – найбільша нафтова держава світу залишилася без бензину, а місцеві ціни на пальне різко зросли.

Про це пише Politico, повідомляє Українська правда.

Ціни на дизельне паливо для російських споживачів злетіли до небес, піднявшись майже на 10 відсотків лише за останній тиждень, згідно з урядовими даними.

Вартість бензину також досягла шестимісячного максимуму, збільшившись більш ніж на 20 відсотків з початку року, оскільки пропозиція скорочується і все більше заводів змушені призупиняти виробництво.

Минулої середи два паливних сховища, що належать російському енергетичному гіганту «Роснефть», приблизно за 500 кілометрів від кордону з Україною, були серйозно пошкоджені безпілотниками, паливо згоріло.

Цього року більше десятка нафтопереробних заводів у дев’яти російських регіонах зазнали подібних ударів, а офіційні особи в Києві заявляють, що ця галузь є законною військовою ціллю.

«Це як комар – коли ви не можете його знайти, не можете його вбити, а він повертається ніч у ніч, ви будете виснажені. Це дуже хороший спосіб зняти напругу з лінії фронту», – заявив колишній офіцер британської військової розвідки Філіп Інгрем.

За словами Інгрема, удари «мають ефект, тому що вони руйнують нафтову інфраструктуру та інші важливі об’єкти національної інфраструктури».

Він передбачив, що цю стратегію «вивчатимуть в академіях підготовки офіцерів у найближчі десятиліття».

В результаті Москва скоротила експорт палива до майже історичного мінімуму, відвантаживши минулого тижня трохи більше 712 тисяч тонн дизельного палива, порівняно з понад 844 тисячами за той же тиждень у 2023 році.

Для Москви це і політична, і військова проблема. Крім того, що дешеве паливо необхідне для військових зусиль Росії, воно є ключовою частиною компенсації очільника РФ Володимира Путіна для населення, протиотрутою від відставання зарплат і слабкого рубля.

Politico припускає, що ця тенденція збережеться в осяжному майбутньому.

«Фізичні санкції» України можуть прискорити фактичні санкції. Київ виявив технологічну вразливість Москви, а удари українських безпілотників по російських нафтопереробних заводах прискорюють вплив західних санкцій, які вже призвели до того, що ці заводи намагаються замінити західне обладнання, запчастини та програмне забезпечення», – наголосила експертка з російської економіки Міжнародного інституту стратегічних досліджень Марія Шагіна.

оренда квартири Львів

Новини