ТЦК на Львівщині вперше в Україні будуть надавати соціальні послуги – Максим Козицький

Фото: ukrinform

Львівщина стала пілотним регіоном, у якому буде здійснюватися спільний проєкт Мінсоцполітики, Міноборони, Генштабу ЗСУ щодо модернізації соціальної складової в роботі ТЦК СП. В уряді вважають, що ефективне задоволення соціальних потреб мобілізованих та членів їхніх родин сприятиме покращенню престижності військової професії і, як результат, посиленню напряму рекрутингу.

Про новацію в спецпроєкті «Першого Західного» – «Війна змінила мою сім’ю» розповів голова Львівської ОВА Максим Козицький.

«Наше завдання зробити, щоб форма відповідала суті. Ми готові бути пілотним проєктом на Львівщині, щоб ТЦК СП (територіальні центри комплектування і соціальної підтримки-ред.) займалось не тільки мобілізацією, але також і супроводом військових, ветеранів і їх сімей. Тому що, коли ми говоримо про будь-який вид допомоги: соціальний чи ветеранський, ми маємо бачити не тільки людину ветерана, але сім’ю, тому що туди повертається ветеран.

Завдання, яке ми перед собою ставимо – модернізувати роботу територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки», – наголосив очільник Львівщини.

Нині цей елемент, за його словами, в роботі ТЦК майже відсутній. Хоча частина назви «територіальні центри комплектування та соціальної підтримки» вказує на соціальну складову. Законодавці, вважає він, так і планували, пишучи цей закон.

Тому завдання, яке стоїть перед адміністраціями –  імплементувати такі послуги в громади. Для цього працівників треба навчити, щоб вони змогли надавати послуги, як ЦНАП (центр надання адміністративних послуг-ред).

Скриншот з програми «Першого Західного»

Або за зразок, на його думку, можна взяти роботу Координаційних центрів.

«Коли ми їх створювали, ми думали про координацію благодійних, гуманітарних і недержавних організацій. Вони мали пильнувати, щоб одна і та ж сім’я не отримали допомогу кілька разів, а інша – ні разу. Це перше. Друге – вони мали показати людей і громади, які цього потребують, бо міжнародні організації часто їх не бачили. Потім ми зрозуміли, що координаційні центри дозволяють скоординувати центральні органи виконавчої влади в одному місці. Людина, яка приходила, бачила 10-15 столів зі спеціалістами. І в залежності від типу питань, які виникали, вона туди і зверталась», – пояснює Максим Козицький.

Так само ТЦК разом з громадами і державною владою, на його думку, можуть надавати необхідні послуги, але не в тому самому приміщенні, де відбувається мобілізаційний відбір.

«Це інші приміщення й інші питання. Але працювати це може за принципом ЦНАПу, де можна отримати від 200 до 500 послуг одномоментно. Переважна більшість послуг перетинається, але є інші речі, як наприклад, отримання статусу УБД (учасника бойових дій – ред.), яке цікавить тільки тих, хто пройшов війну. Такі послуги мають зосереджуватись саме в центрах комплектування», – вважає голова Львівської ОВА.

оренда квартири Львів

Новини