Туск закликав фермерів припинити блокування кордону: Вирішується доля війни

Фото: Delfi

Прем’єр-міністр Дональд Туск закликав протестуючих фермерів припинити блокування українського кордону.

Про це повідомляє Польське радіо.

Після саміту Європейської ради в Брюсселі очільник уряду розповів про вкрай складну ситуацію, в якій опинилася Україна після останньої серії російських бомбардувань. За словами прем’єр-міністра Польщі, найближчий час може стати вирішальним для долі цієї війни.

«Хочу звернутися до всіх без винятку в Польщі не робити нічого, що може зашкодити Україні», – сказав прем’єр.

«Ми повинні будемо прийняти рішення, які захистять польський кордон і прикордонні переходи», – додав він.

Дональд Туск наголосив, що польська влада не може допустити блокування переходів – незалежно від обґрунтування протестів. «Ми не можемо жодним чином завдати шкоди Україні в ситуації, коли вирішується доля війни», – сказав Дональд Туск.

Прем’єр-міністр нагадав, що прикордонні пункти, згідно з останнім рішенням уряду, мають статус критичної інфраструктури. Він повідомив, що уряд готовий надавати подальші форми допомоги тим, хто втратив [частину своїх прибутків] не з власної вини.

«Я розраховую на рефлексію і відмову від такої форми протесту», – сказав він.

Він додав, що державні служби працюватимуть над розчисткою пунктів пропуску. Однак очільник уряду не вважає, що в цьому випадку потрібні прямі заходи примусу.

Під час саміту в Брюсселі лідери країн також обговорили посилення протиповітряної оборони України. У суботу Німеччина вирішила передати українцям систему Patriot. Лідери країн ЄС закликали інші країни наслідувати приклад Німеччини.

Це не стосується Польщі, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск. Польща як прифронтова країна має нарощувати можливості протиповітряної оборони.

оренда квартири Львів

Новини