Туск: Звернуся до Сейму Польщі щодо заборони російської та білоруської сільгосппродукції

Фото: Delfi

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, який перебуває з візитом у Литві, заявив що звернеться до Сейму своєї країни щодо введення санкцій проти російської та білоруської сільгосппродукції. Також, за його словами, такі обмеження можуть застосовуватись на рівні Євросоюзу (ЄС).

Про це пише Delfi.

«Хвилину тому я повідомив прем’єр-міністру, що сьогодні звернуся до маршала польського Сейму щодо введення санкцій на російську та білоруську сільськогосподарську продукцію», – заявив Туск у понеділок після зустрічі з прем’єркою Литви Інгрідою Шимоніте.

«Хотілося б, щоб ЄС спільно ухвалив рішення щодо санкцій проти російської та білоруської сільськогосподарської продукції. Йдеться не лише про посилення санкцій через напад на Україну та співробітництво Білорусі з Росією, а й про посилення захисту аграрного сектору Литви та Польщі», – прокоментував він.

Прем’єр-міністр Польщі наголосив, що одним із головних завдань ЄС має стати блокування експорту російської та білоруської сільгосппродукції. «Ринки справді відчувають великий тиск через війну. І, поза всяким сумнівом, одне з головних завдань – це блокування експорту з Росії та Білорусі до країн, які традиційно були одержувачами цієї продукції», – заявив він.

Інрід Шимоніте підтримала ідею Туска про обмеження російської та білоруської сільгосппродукції, оскільки це спосіб знизити можливість цих країн отримувати прибуток від європейських ринків. Однак вона наголосила, що це має бути спільне рішення країн ЄС, інакше Москва знайде шляхи обходу таких обмежень.

«Моя думка щодо обмежень така сама, як у прем’єр-міністра Польщі – краще, щоб це було рішення ЄС. Таку ініціативу Литва підтримає безперечно. Бо коли це роблять окремі країни, завжди можна знайти ще одну лазівку для перевезення, і ми переконані в цьому на підставі попередніх прецедентів», – прокоментувала Шимоніте.

«Ми завжди за максимальну кількість санкцій проти Росії та Білорусі та скорочення їхніх можливостей отримувати прибуток від ЄС, тому ми, без сумніву, підтримаємо таку ініціативу», – наголосила вона.

оренда квартири Львів

Новини