У Чехії не підтримують ухилянтів з України − МЗС

Фото: РБК-Україна

У Чехії не підтримують тих українських чоловіків, які намагаються уникнути військового призову.

Про це заявив міністр закордонних справ країни Ян Ліпавський, пише «Європейська правда» з посиланням на видання Novinky.

«Я розумію проблему виїзду українських чоловіків призовного віку. Чехія вже давно підтримує українських біженців, і ми приймаємо їх на своїй території. Але не тих, хто намагається уникнути призовного обов’язку».

Повідомляється, що наразі в Чехії перебувають 94 643 чоловіки віком від 18 до 65 років, які мають тимчасовий захист у зв’язку з війною в Україні. Але можливості держави обмежені, коли справа стосується обов’язкового повернення.

«Чеська держава не має для цього правових підстав. Вона не може позбавити когось тимчасового захисту лише тому, що вона так вирішила», – заявила експертка з міжнародного права з юридичного факультету Карлового університету Вера Гонускова.

Теоретичний вихід вона бачить у тому, що Україна надсилає повістку, а за кордоном особа її не виконує. Тоді Україна могла б притягнути до кримінальної відповідальності такого громадянина та вимагати його екстрадиції з-за кордону за вчинення злочину.

Ще одним шляхом може бути обмеження у видачі паспортів, до якого нещодавно вдалася українська влада.

«Кожен українець, який має у нас тимчасовий захист, зобов’язаний підтвердити це дійсним проїзним документом, де він має тимчасовий захист. Якщо він цього не зробить, йому загрожує штраф до п’яти тисяч крон і можливість адміністративного провадження з метою депортації», – зазначив речник Управління зовнішньої поліції Йозеф Урбан.

Водночас видання нагадує, що термін дії паспорта – 10 років, тому очікувати масового повернення українців на батьківщину в найближчому майбутньому не варто.

Нагадаємо, віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що Україна не буде примусово повертати чоловіків призовного віку з-за кордону.

Польський міністр внутрішніх справ Марчин Кервінський раніше анонсував, що уряд Польщі врахує рішення України про призупинення консульських послуг для чоловіків 18-60 років у загальному рішенні щодо продовження тимчасового захисту для українців.

В Естонії заявили, що не будуть висилати українських чоловіків з протермінованими паспортами.

оренда квартири Львів

Новини