У червні мають розпочатися переговори про членство України в ЄС – президентка Європарламенту

Фото: Obozrevatel

Офіційні переговори про вступ України до ЄС мають розпочатися до кінця першого півріччя 2024 року.

Таку оцінку оприлюднила президентка Європарламенту Роберта Метсола на пресконференції у Києві у день Європи, повідомляє «Європейська правда».

Попри те, що рішення щодо цього ухвалюється державами членами без участі парламенту, Метсола заявила про підстави для оптимізму.

«Вступні переговори мають розпочатися якнайшвидше, і я оптимістична щодо того, що переговорна рамка може бути схвалена державами-членами ЄС у червні», – заявила вона. Як відомо, з 1 липня у Раді ЄС починається період головування Угорщини, тому важливо ухвалити необхідні рішення до цього, ще за бельгійського головування.

Роберта Метсола також запевнила українського президента Володимира Зеленського у тому, що попри вибори нового скликання Європарламенту Україна збереже прихильність цього органу.

«Європарламент надасть Україні усю можливу допомогу, щоби просунутися у виконанні усіх необхідних кроків на її європейському шляху. І ми лишимося настільки відкритими у цій підтримці, як і були», – заявила вона.

Метсола нагадала, що Європарламент «був першою європейською інституцією, яка закликала надати Україні статус кандидата, а потім – (першою інституцією ЄС, яка закликала) розпочати переговори про вступ».

Нагадаємо, у День Європи 9 травня президентка Європарламенту приїхала до Києва.

На зустрічі з нею Володимир Зеленський заявив, що вважає необхідним вступ Грузії та Білорусі до ЄС свого часу.

У червні у ЄС відбудуться вибори нового складу Європарламенту. Детальніше про це – у статті про «євровибори» 2024 року, важливі для України.

оренда квартири Львів

Новини