У Червонограді запрацювала кризова кімната для дітей – «Зелена кімната»

Фото: ЛОВА

У Червоноградському районному відділку поліції створили спеціальну «Зелену кімнату». Її використовуватимуть для опитування дітей та підлітків, які стали свідками або потерпіли від злочину, зокрема домашнього насилля. У таких кімнатах діти більш відкриті до діалогу.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповів заступник голови Червоноградської громади Володимир Коваль.

Сама ініціатива належить департаменту соціальної політики Львівської ОВА та завдяки Червоноградському відділу поліції. Облаштування приміщення профінансувала громадська організація «Центр Жіночі перспективи». Це коштувало 178 тисяч гривень.

«Головною метою функціонування цієї «Зеленої кімнати» – це соціальний і правовий захист дітей. Створили її для роботи з дітьми, які постраждали внаслідок злочинів або стали свідками сексуального насильства. Також тут будуть працювати з дітьми, яких підозрюють у скоєнні злочинів. Розмови в цій кімнаті дозволяють запобігти повторній травматизації психіки дитини в процесі опитування. А комунікація відбувається за спеціальними методиками у комфортній атмосфері, в той час до розмови  залучаються камери відеозапису, мікрофони, навушники для психолога», – пояснює посадовець.

Він пояснює, що буде існувати зв’язок між двома кімнатами: у залі спостереження і кімнаті, де ведеться опитування. Психолог одягатиме навушник, і люди, які також спостерігатимуть за записом, зможуть під час розмови диктувати питання психологу.

За словами Коваля, важливість відеозапису є в тому, що позбавляє дитину необхідності повторного переживання розмови про болісні події і дозволить уникнути повторних викликів дитини до правоохоронних органів.

«Обладнана кімнати звичайними, комфортними меблями. Там є іграшки, які відволікають і знімають складність в розговоренні дитини. Як пояснюють психологи, зелений колір – неагресивний, не холодний, він розслабляє і дозволяє дитині «відключитись» від зовнішніх факторів і більш відверто говорити з психологом, який є на первинній ланці. Тому що не слідчий, не представник ювенальної поліції є комунікатором з дитиною, а власне психолог з поліції», – пояснює Володимир Коваль.

Він зазначає, що «зелена кімната» вже використовується на 100 %.

оренда квартири Львів

Новини