У Держдепі розповіли, як «шатдаун» у США вплине на швидкість надання військової допомоги Україні

Фото: Голос Америки

Припинення роботи американського уряду через «шатдаун» може вплинути на швидкість військової допомоги Україні.

Про це заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер, повідомляє Українська правда.

За його словами, «шатдаун» (затримка з ухваленням нового бюджету) це юридичне питання, яке стосується того, кому дозволено працювати під час зупинки, а кому заборонено.

«Ми можемо продовжувати надавати допомогу – військову допомогу, допомогу у сфері безпеки – у разі припинення роботи уряду. Але коли у вас є кілька людей, яким заборонено приходити на роботу, це може вплинути на швидкість будь-яких поставок. Ось чому ми вважаємо, що припинення роботи буде настільки тривожним і чому ми закликаємо Конгрес фінансувати уряд».

Нагадаємо, наразі під питанням фінансова допомога від США не лише на 2024 рік, а й на завершення 2023-го. Фінансовий рік у Штатах закінчується 30 вересня і з 1 жовтня має діяти наступний бюджетний період. Однак американські парламентарі не спромоглися ухвалити бюджет на наступний рік.

У такій ситуації Конгрес США має ухвалити так званий проміжний бюджет, який діятиме до ухвалення повноцінного кошторису. У цей документ закладена і фінансова допомога для України – близько 3,3 млрд дол до кінця 2023 року.

оренда квартири Львів

Новини