У Дрогобичі відкрили каркасний житловий будинок для 12 сімей переселенців

Фото: ЛОВА

Тепер можуть почуватись як вдома. У Дрогобичі збудували багатоквартирний будинок для вимушених переселенців. Ключі від нових осель отримали 12 сімей. Це ті люди, які втратили своє житло внаслідок російської агресії, переїхали у Дрогобич і мають намір тут творити своє майбутнє.

На новосіллі побувала знімальна група програми «ОЧІ» на «Першому Західному».

12 сімей із різних регіонів України відтепер стануть сусідами. Це перший зведений з нуля будинок для ВПО у Дрогобичі. У вісьмох двокімнатних і чотирьох однокімнатних квартирах поселятись можна вже сьогодні. Є все, що треба: меблі, сантехніка, побутова техніка та навіть посуд. 

Катерина Масна із Києва про таке житло мріяла довго. Тут мешкатиме із сином, поки чоловік на фронті боронить нашу країну.

«Дитині вже треба було в школу йти. Я його віддала тут до школи. Чоловік зараз знаходиться на захисті нашої країни. Було вирішено, що ми поки будемо залишатися тут, бо тут безпечно, в першу чергу, дитині», – говорить Катерина Масна.

До нового дому звикає і Тетяна Павлова. З донькою та онукою вони 36 днів перебували під окупацією в Сіверодонецьку. Там у них був двоповерховий будинок. На жаль, він зруйнований, в місто – тимчасово не підконтрольне Україні.

«В мене був двоповерховий будинок. Ми з моїм чоловіком будували цей будинок для нашої сімї. І бачите, як мене «звільнили» від нього», – говорить власниця нового житла Тетяна Павлова.

Нове помешкання із 7 панелей. Будинок каркасний і зводили його 2 місяці. Більше часу зайняло оформлення документації. Тетяна навідувалась сюди частенько. Жінка за професією будівельниця, тому стверджує, що споруду збудували на совість.

«Це буде дуже теплий будиночок. При чому, тут зроблено все дуже сучасно. Все продумано», – продовжує вимушена переселенка.

З початку повномасштабного вторгнення Дрогобиччина розселила понад 20 тисяч переселенців. З них 8 тисяч мають намір тут залишитись. У черзі на житло тут зараз – 400 вимушено переселених сімей.

«Ми вже дали понад 60-70 квартир. Тобто, черга рухається. В основному, це багатодітні сім’ї»,  – говорить голова Дрогобицького тергромади Тарас Кучма.

Збудований від фундаменту на Львівщині це не перший будинок. Окрім того, для потреб переселенців в багатьох містах для переселенців реконструювали приміщення гуртожитків. Але потреба в житлі і надалі гостра.

Вартість будинку в Дрогобичі – 17,5 мільйонів гривень.

«З них 10 млн грн – державних коштів, 0,5 млн – обласних коштів. Решта – кошти місцевого бюджету. Таких проєктів тільки в Дрогобицькій громаді – 7. Реалізованих – 2. І приблизно 1700 осіб зможуть отримати тут житло після повної реалізації проєктів», – зазначив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

Поруч із цим каркасним будинком вже готують земельну ділянку для будівлі близнюка. Зводити його почнуть навесні.

Фото: Львівська ОВА

оренда квартири Львів

Новини