У Фонді захисника Маріуполя закликають морпіхів звертатись за допомогою
- Понеділок, 05 лютого 2024
3,5 мільйони гривень фінансової допомоги отримав благодійний фонд «Сталеві», що створений за ініціативою Героя України Сергія Волинського. Донором виступила установа «Піреус банк МКБ». Отримані кошти дозволять організації реалізувати ряд благодійних проєктів, відповідно до ключових напрямків діяльності фонду.
Про них ТРК «Перший Західний» розповіла керівниця благодійного фонду «Сталеві» Тетяна Харько.
За її словами, вже рік фонд «Сталеві» опікується морськими піхотинцями, які повернулись додому з полону.
«Все це хлопці, які потребують обстеження, лікування, реабілітації, протезування, стоматологічної допомоги. Також, ми активно співпрацюємо з командуванням бойових частин та підрозділів, отримуємо запити на допомогу з постачанням різноманітного устаткування, як то інверторні генератори, дизельні обігрівачі, евакуаційний транспорт (в тому числі, запчастини та ремонт), засоби першої допомоги, медикаменти, провізія. Все це життєво необхідно нашим хлопцям, для того, щоб якісно виконувати свою роботу, та отримувати хоч якийсь комфорт та турботу там, де вони перебувають», – зазначила Тетяна Харько.
Як Фонд створювався
Ініціатива створення благодійного фонду «Сталеві» належить брату Тетяни Харько – командиру 36-ої окремої бригади морської піхоти, захиснику Маріуполя, Герою України Сергію Волинському.
Ідея виникла під час його перебування в Туреччині разом з командирами інших військових підрозділів, що перебували на Азовсталі. Туди їх відправили за умовами обміну полоненими у вересні 2022 року.
При зустрічі зі своєю родиною і, зокрема, рідною сестрою, Сергій взяв з неї обіцянку: «Ти маєш зробити так, щоб кожен морпіх відчував, що має сестру». Саме тому, була створена команда «Сталеві», а відтак Фонд.
«Сергій був безпосереднім учасником бойових дій, що точилися навесні 2022-го року в Маріуполі, тому розуміє, через що доводиться проходити військовослужбовцям морської піхоти під час виконання бойових завдань. Травми, контузії, поранення, втрати кінцівок. Теж саме можна сказати про тих, кому довелось пройти через пекло ворожого полону.
Після повернення додому кожному з них потрібна якісна та комплексна медична допомога та реабілітація. Саме тому виникла ідея створити фонд, що буде опікуватись тими, хто постраждав, захищаючи рідну землю», – пояснила керівниця Фонду «Сталеві».
Тому вона відзначає критичну важливість допомоги, наданої Піреус Банком. Таке фінансування благодійних ініціатив та підтримка роботи фонду спонукатиме представників соціально-відповідального бізнесу і надалі підтримувати подібні проєкти.
«Єдність – головна запорука нашої перемоги! Я дуже вдячна Піреус Банку Україна за такий вклад у спільну перемогу, за можливість лікувати та підтримувати героїв сьогодення – наших морських піхотинців. Без нашої допомоги їм буде складно», – зазначила голова благодійного фонду «Сталеві» Тетяна Харько.
Фінансова допомога, надана Піреус Банком, за її словами, буде направлена не тільки на лікування та обстеження захисників України, а також розвиток та функціонування програми з фізичної та психологічної реабілітації.
Як отримати допомогу від Фонду
Команда фонду «Сталеві» закликає всіх, хто причетний до служби в підрозділах морської піхоти, звертатись до них за допомогою через спеціальну форму, розміщену на їхньому сайті. Також, звернутись може родич або знайомий військовослужбовця, заповнивши форму в інтересах морпіха, якщо той з якихось причин не може зробити цього самостійно.
Основними вимогами для отримання допомоги є факт втрати здоров’я внаслідок проходження служби в бойових частинах та підрозділах МП, участі у бойових діях або перебуванні в російському полоні.
«Щодо документів, військовому достатньо підготувати стандартний пакет, який вимагає законодавство, в контексті подальшої підзвітності благодійної організації, адже всі процеси в роботі фонду мають бути максимально прозорі, чесні і зрозумілі. У цьому переліку: копії особистих документів, що підтверджують особу, копія документу, що засвідчує приналежність військовослужбовця до лав морської піхоти, копії медичних документів, що надають інформацію про отриману травму або захворювання та довідка з військової частини про причини та обставини, які до цього призвели», – наголошує керівниця фонду «Сталеві».
У фонді також зазначають, що кожен запит розглядають індивідуально, обов’язково опрацьовують різні варіанти і шукають можливість залучити кошти та допомогти, якщо є хоч найменша можливість.
Сергій Ярославович Волинський (Волина) – український військовик, майор, з 13 квітня 2022 року – в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти. Учасник російсько-української війни, учасник оборони Маріуполя. Герой України з 2022 року.
21 вересня 2022 року був визволений з полону при обміні військовополоненими. Інтернований на територію Туреччини разом з іншими командирами оборонців Маріуполя. 8 липня 2023 року повернений на територію України.
Новини
- Сьогодні
- 22 Листопада
- Більше новин