У ГУР працюють над тим, щоб їхні морські дрони полювали і на повітряні цілі РФ

Перший надводний український дрон. Червень 2022 року. Фото: УП

Після успішого полювання на російські катери й кораблі розробники морських дронів «Магура» планують розміщення на цих безпілотниках засобів ППО і, можливо, інших систем ураження.

Про це йдеться у матеріалі «Української правди» Знайти і потопити. Як дрони Буданова Magura нищать російські кораблі.

«Зараз спеціалісти працюють над тим, щоб на безпілотну платформу поставити засоби ППО. Я не технік, але розумію, що це задача доволі складна. Бо ж потрібні засоби виявлення цілі, захоплення повітряного об’єкта, засіб ураження – і це все треба розмістити на досить малій платформі. Це непроста задача чисто технічно, але вона реальна», – заявив керівник ГУР МО Кирило Буданов.

Один із розробників пояснює, що удари хвиль і перепади тиску від цього створюють таке навантаження на конструкції дрона, що розробити стабілізатор, здатний поглинути такі коливання – це мегазадача. А без стабільної платформи жодна система ураження не буде працювати, бо просто не зможе завестись і вистрілити.

Але вже зараз ця робота ведеться, і дуже скоро дрони зможуть нести різні модулі для ураження всіх типів цілей: наземних, надводних, повітряних. Та й самі дрони обіцяють зробити все менш помітними, аж до вміння пірнати під воду на деякий час.

оренда квартири Львів

Новини