У Клінічному центрі дитячої медицини запрацювала програма допомоги дітям до 4 років з розладом аутизму

Фото: awarenessdays.com

Клініка психічного здоров’я дітей, підлітків та молоді комунального закладу Львівської обласної ради Клінічний центр дитячої медицини («Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр») проводить комплексну діагностику і надає фахову медичну допомогу дітям з розладом спектру аутизму.

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної ради.

«Ми спостерігаємо стійку тенденцію до збільшення кількості дітей зі спектром аутизму. Вже понад рік Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр надає комплексну допомогу таким дітям. При звертанні сім’ї до нас дитина отримує комплексну діагностику: консультації психіатра, логопеда, психолога. Психіатр, як керівник команди фахівців, формує для дитини належний маршрут допомоги», – зазначила керівниця Клініки психічного здоров’я дітей, підлітків та молоді Клінічного центру дитячої медицини (ЗУСДМЦ) Наталія Масяк.

У центрі діти отримують безплатну комплексну допомогу: заняття з психологом і логопедом, корекційні заняття в сенсорній кімнаті, фізичну реабілітацію. З початком війни у співпраці клінічного центру з Благодійним фондом «Голоси дітей» безплатну допомогу у приватних реабілітаційних центрах отримали майже 300 маленьких пацієнтів ВПО, з них 133 дитини – це діти військових, які перебувають на фронті, та загиблих захисників.

У квітні у центрі стартує Денверська модель раннього втручання для допомоги дітям від 1 до 4 років. Реабілітувати дітей такого віку найлегше.

«Завдяки ранньому втручанню ми можемо зробити багато корисного і покращити якість життя цієї дитини», – додала Наталія Масяк.

Окрім цієї програми, у центрі діють ще дві програми допомоги: для дітей з уже встановленим статусом інвалідності, а також для дітей військовослужбовців ЗСУ і сімей ВПО.

2 квітня у світі відзначають Міжнародний день поширення інформації про аутизм. На Львівщини розлад спектра аутизму діагностували у близько півтисячі дітей.

оренда квартири Львів

Новини